Apple Car: Apple araba mı geliyor?

Apple yıllardır elektrikli bir araba üzerinde çalışıyor. Apple bugüne kadar aracın varlığını doğrulamadı ancak Project Titan ile ilgili raporlar 2014’ten beri ortalıkta dolaşıyor. Araba gün ışığını görmüş olsun ya da olmasın, bir Apple Car açıkça işlerin içindeydi.

Aradan yaklaşık dört yıl geçmesine rağmen Apple hala elektrikli otomobil projesiyle ilgili herhangi bir resmi bilgi paylaşmadı. Hala karanlıktayız. Ancak, çevrimiçi hale gelen çeşitli patentleri kullanarak Vanarama, Apple Car’ın görmeniz gereken inanılmaz bir 3D modelini yarattı.

Devam etmeden önce, kimsenin Apple Car’ın gerçekte nasıl görüneceği hakkında hiçbir fikri olmadığını belirtmeliyiz. Apple bir zamanlar olduğu kadar sır saklama konusunda pek iyi değil, ancak elektrikli otomobilin tanıtılması muhtemelen en az üç yıl sonra olacak.

Apple car açıkça Tesla Cybertruck’dan ilham almaktadır. Bununla birlikte, yaklaşmakta olan Cybertruck’tan çok daha az köşeli ve aslında Elon Musk’ın tuhaf gelecek vizyonundan daha çok bitmiş bir ürün gibi görünüyor.

Arabanın önünde, Mac Pro’nun dairesel havalandırmalarından ilham alan ve önceki nesil MacBook’lardan alınan parlak bir Apple logosuna sahip ağ benzeri bir ızgara var. Arabanın geri çekilebilir kapı kolları, bir iPhone’un yan düğmelerine benziyor. Bunlar herhangi bir patente dayanmasa da Vanarama aynı zamanda şık bir SUV gibi görünmesini sağladı ve iPhone’un buzlu beyaz kaplamasını verdi.

Apple Car

Arabanın içinde, direksiyon simidine yerleşik olarak Siri otomatik bir asistanımız var. Ayrıca, sürücülerin klima ve ses sistemi de dahil olmak üzere otomobilin içini kontrol etmelerini sağlayan özelleştirilebilir bir gösterge panosuna sahiptir.

Yakın zamanda Apple’dan herhangi bir resmi haber alamasak da Vanarama’nın bu 3D modeli gelecekten bir araba hayali gibi görünüyor. Şimdilik, Apple’ın bununla ilgili duyurusunu duyana kadar beslememiz gereken tek şey bu.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us