Apollo Project Evo: Hiper araba

Spor arabalar kategorisinde farklı segmentler bulunmaktadır. Spor arabalar, süper arabalar ve aynı zamanda hiper arabalar vardır. Bunlar, ultra nadir ve ultra güçlü bir araba almak için milyonlarca Euro harcamaya istekli bir müşteriyi hedefliyor. Hiper arabalar sokakta dolaşmaz, onlar galerilerde veya özel bir koleksiyonda bulunurlar. Bunlar genellikle abartılı bir görünüme sahip otomobillerdir. Kategorinin yıldızı Bugatti Chiron diyebiliriz. Ancak bu hiper araba Apollo Project Evo, Chiron’dan bile daha etkileyici.

Apollo, bu rüya makinelerinin yapımcılarından biridir. Bir arabanın her şeye sahip olduğu rüya gibi Apollo Intensa Emozione‘yi piyasaya sürmüştü ancak yeni projesiyle bir kez daha hayal edilebilecek sınırları zorluyor. Apollo Project Evo.

Çin’de Apollo IE’den (Intensa Emozione) çok daha inanılmaz olan yeni oyuncağı Apollo Project Evo’yu sundu. Ancak üretici, karbon monokok bir şasinin etrafına inşa edilen bu gövdenin altında neyin gizlendiğini açıklamadı.

Apollo Project Evo

Apollo Project Evo kaç beygir?

Apollo Intensa Emozione, 780 hp’lik 6.3 litrelik bir V12 ile çalışıyordu ve onun soyundan gelenler de aynı motoru kullanabilirdi. Ancak marka hibrite yönelmeye karar verdi.

Her ne kadar abartılı olsa da Apollo Project Evo bir hiper otomobil olarak tanımlanamayacağını anlayacaksınız. 800 hp bir güce sahip olan bu model, konsept aşamasında daha çok bir hiper otomobil kılığında bir süper otomobil. Çünkü hiper sınıfı, 1000 hp’den fazla güç üreten otomobiller için ayrılmıştır. Bugatti Bolide, 1600 beygirlik W16 motoruyla bunlardan biri.

Apollo Project Evo

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us