Anadolu Isuzu 100 otobüs için ihale imzaladı

Anadolu Isuzu, Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Türkiye’de üretilen yenilikçi araçlarıyla ihracat pazarlarındaki iddiasını koruyor. Anadolu Isuzu, Nisan ayında yaklaşık 12,7 milyon Euro’luk Moldova Kişinev ihalesini kazanarak sözleşmeye imza attı. 100 otobüs ihalesinin teslimatlarının 2021 yılında tamamlanması planlanıyor.

Anadolu Isuzu, Ar-Ge merkezinde Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Anadolu Isuzu’nun fabrikasında üretilen araçlarıyla ihracat pazarlarındaki varlığını her geçen gün artırıyor. Moldova, Kişinev Belediyesi’nin açtığı 2021 yılında 100 adet otobüs alımı ihalesini kazanarak, Avrupa’da toplu taşıma ihalelerinin aranan ismi olduğunu bir kez daha kanıtladı. İhale, 2021 Citiport araçlarının 100 adet teslimini ve bu araçların satış sonrası hizmetlerinin yerine getirilmesini kapsıyor. Anadolu Isuzu, 2019 yılından bu yana teslimatlarıyla aktif olarak yer aldığı Moldova pazarında Citiport araçlarıyla Moldova halkına konforlu ve modern bir toplu taşıma hizmeti sunacak.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Anadolu Isuzu’nun hem teknolojiye uyum sağlayan hem de teknolojiye yön veren konumuyla ticari araç sektöründe bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi. Arıkan, “Romanya, Bulgaristan, Litvanya gibi birçok Avrupa şehrinde hizmet veren Türk mühendislerimiz tarafından geliştirilen araçlarımızla Moldova, Kişinev’de hizmet verebilmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. söz konusu.

Bir cevap yazın

Contact Us