AMG One: Hibrit hiper otomobil geliyor

Hypercar Mercedes-AMG One adını vermek bile motor sporlarının, neredeyse Formula 1’in saf özünü çağrıştırıyor. Bu aracın ilk çıkış duyuruları pandemi, giderek artan kirlilik gibi nedenlerle sürekli erteleniyordu. Ama şimdi Stuttgart’tan iyi haberler geliyor. Otomobilin üretim tarihi nihayet belirlenmiş ve ilk örneklerin yakın zamanda çıkacakmış. Anglo-Sakson basınında çıkan haberlere göre, 2022 ortalarında montaj gerçekleşecek.

Mercedes , güvenilirliği sağlamak için maksimum devri F1’den 3.000 rpm civarında daha düşük olarak ayarlamış olsa da, mühendisler için en büyük zorluklardan biri üst düzey performans değil, düşük uç performanstı.

Tobias Moers , “Formula 1’deki gaz pedalında sızıntılar var ve kimsenin umurunda değil çünkü en az 5.000 rpm’de çalışıyor” dedi . “1200 dev/dak rölanti devrinde emisyon düzenlemelerine uymanız gerekiyor. İstikrarlı ve yeterli bir minimuma ihtiyacınız var.”

Sson zamanlarda Mercedes-AMG One, Nürburgring’de ve ayrıca halka açık yollarda koşarken görüldü ve bu, otomobil üreticisinin geliştirmede büyük adımlar attığını açıkça ortaya koydu. Şimdi,  görünen o ki, mühendislik çalışmaları büyük ölçüde bitmiş ve araba çok yakında 275 şanslı kişinin eline geçmeye hazır olacak. Rüyadan gerçeğe belki de çok az şey eksik…

Bir cevap yazın

Contact Us