Ali Koç hangi arabaya biniyor?

Son dönemde pandeminin de etkisiyle birçok iş insanının makam aracı tercihi özel iç tasarımlı, kişiselleştirebildikleri lüks ve konforlu minibüslere kayarken, bazı önemli iş insanları temsil ettiği markaların araçlarını, bazıları ise en lüks modelleri tercih ediyor. Peki, Ali Koç’un tercihi hangi otomobilden yana?

Türk iş insanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç otomobil söz konusu olduğunda tercihini daha mütevazı araçlardan yana kullanıyor.

Dünyaca ünlü otomobil devi Ford’un Türkiye’deki üretim ve satış ortağı olan Otosan’ın sahibi Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, aracını da Ford’un modelleri arasından seçiyor. Koç, Ford Edge, Tourneo Custom ve Mondeo‘yu tercih ediyor.

Sık kullandığı Ford Edge, ABD’de 31.250 dolar fiyat etiketiyle satışta. Türkiye’de ise güncel fiyatı 750 – 800 bin TL arasında.

FORD EDGE ÖZELLİKLERİ

Ford Edge, 20 inçlik jantları, çiftli krom yapıda egzoz çıkışı ile çok havalı bir SUV. Büyük 8 köşeli ızgarası, köşeli farları ve köşeli olarak tasarlanmış havalandırma çıkışları ile Edge çok karizmatik bir otomobil. Üstelik yüksek motor gücü ile çok da kuvvetli.

Ford markasının 2019’dan beri süre gelen yeni nesil tasarım anlayışınız izlerini yeni Edge’nin içinde de görüyoruz. Genel olarak Edge’nin iç mekanı sade ve ergonomik. Üç kollu direksiyon yapısı eski Ford modellerinde de var ama üzerindeki fonksiyonlarda büyük yenilik söz konusu. Burada asistan düğmelerin kullanımı da kolay, sürüş sırasındaki konfor da yadsınamaz. Ford Edge orta konsolunda oldukça sade ve minimal bir stil söz konusu. Bilgi eğlence ekranının tasarımı da güzel. Bu ekranın konumu da ergonomi temasını destekliyor. Bilgi – eğlence ekranının altında dokunmatik bir yüzey var.

Otomobilde vites kolu yok. bunun yerine silindir formlu bir kumanda düğmesi var. Yeni Ford Edge koltukları da konforlu ve şık. Açık renkli döşeme tercihi de araç içindeki ferahlık hissini destekliyor. Döşeme üzerinde döşeme ile aynı renk dikiş izi kullanılmış. Bu da şıklığı destekleyen hoş bir etay olarak hemen göze çarpıyor. Koltuklarında oturma pozisyonunu ayarlamak oldukça zahmetsiz. Arka koltuklarda hem diz hem baş mesafesi oldukça iyi. Hatta epey geniş alan var, diyebiliriz. Ford Edge bagaj hacmi ise 600 litre. Bu süper bagajı koltukları yatırınca 1800 litre alana dönüştürebiliyorsunuz. B&O marka ses sistemi de müthiş bir lüks sunuyor. 12 hoparlörlü 1000W’lık bu sistem, yolculuğu çok keyifli kılıyor.

 

Bir cevap yazın

Contact Us