Alfa Romeo Quadrifoglio elektrikli olacak

Alfa Romeo’nun ilk elektriği 2024’te gelecek. Alfa Romeo 2027’den itibaren %100 elektrikli olmak istiyor. Ama önce İtalyan markanın ilk elektrikli aracının lansmanı da dahil olmak üzere atılması gereken adımlar var. Alfa Romeo Quadrifoglio elektrikli olacak mı?

Autocar ile yaptığı röportajda Jean-Phlippe Imparato, 2022’de Tonale ile başlayarak yılda bir yeni model piyasaya süreceğini söyledi. 2023’te üretici, kendisini Tonale’nin altında konumlandıracak bir crossover modeli piyasaya sürecek. 2024’te devreye girecek sıra elektrikli Alfa Romeo’ya gelecek. Şu an için Alfa Romeo bu konuda ihtiyatlı davranıyor, ancak patronu Quadrifoglio versiyonuna gelebileceğini söyledi.

Imparato, “Alfa Romeo’nun ilk elektrikli aracını 2024’te piyasaya süreceğim” dedi. “Gelecekteki tüm modeller için her zaman tamamen tutarlı olacak bir performans versiyonu yapma olasılığını araştıracağım. Doğru seviyede performans sunamayacağımı düşünürsem Quadrifoglio versiyonu yapmayacağım.”

Mesaj çok açık, markanın patronu gelecekteki tüm elektrikli Alfa Romeo’ların Quadrifoglio rozetli olmasını istiyor, ancak bu otomobiller bir Alfa Romeo Quadrifoglio’dan beklenen performansı karşılarsa geçerli olacak. Aksi takdirde asla pazarlanamazlar.

Jean-Philippe Imparato’nun duyurusu bizi şaşırtmadı. Ne de olsa BMW, BMW M3 ve M4 kadar güçlü olan i4 M50’yi piyasaya sürdü ve önümüzdeki birkaç yıl içinde tam elektrikli BMW M piyasaya sürüleceği için burada durmaya niyeti yok.

Diğer Imparato stratejisi ise yöneticilerin bilgisayarlarında var olan ve bayilere gösterilen Duetto gibi geçmişten gelen isimleri yeniden canlandırmak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Contact Us