Alfa Romeo her yıl yeni bir modelle gelecek

Alfa Romeo’nun marka başkanı Jean-Philippe Imparato, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Tonale’nin SUV’sinden başlayarak her yıl 2026’ya kadar yeni bir model çıkaracağını söyledi.

Bu yılın başlarında Fiat Chrysler ile Fransız PSA’nın birleşmesiyle oluşan dünyanın dördüncü en büyük otomobil üreticisi Stellantis, premium pazarda işbirliği yapmak için Alfa Romeo, Lancia ve eski PSA’nın DS markalarını bir araya getirdi.

Imparato, bir İtalyan bayinin etkinliğine yaptığı açıklamada, daha sonra bir Stellantis sözcüsü tarafından onaylanan yorumlarda, “Alfa Romeo, 2026’ya kadar her yıl yeni bir model piyasaya sürecek” dedi.

2027’den itibaren Alfa Romeo’nun tüm yeni araçlarının elektrikli olacağını söyledi.

Imparato, üretiminin başlangıçta 2021’in sonunda başlaması beklenen Alfa Romeo Tonale’nin gelecek yıl mart ayında sunulacağını ve İtalya’daki satışların haziran ayında başlayacağını söyledi.

Lancia’nın başkanı Luca Napolitano, aynı olaya, Stellantis CEO’su Carlo Tavares’e sadece bir model olan küçük Ypsilon’u ve sadece İtalya’da satan marka için 10 yıllık bir plan sunduğunu söyledi.

Strateji, grubun Alfa Romeo ve DS’den gelen premium teklifini tamamlamak için markayı büyük şehirlere odaklanarak Fransa, Almanya ve İskandinav ülkeleri de dahil olmak üzere diğer Avrupa pazarlarına genişletmeyi hedefliyor.

Daha sonra bir Stellantis sözcüsü tarafından onaylanan yorumlarda bayilere verdiği demeçte, “Hedefimiz Lancia’yı (…) elektrikli otomobillerin satıldığı pazarlara getirmek, çünkü sadece 2026’dan itibaren elektrikli otomobil üreteceğiz.”

Napolitano, markanın 2028 yılına kadar üç yeni model piyasaya süreceğini ekleyerek, “Ypsilon’dan vazgeçmek değil, Lancia’yı onun ötesine iterek pazarın en tepesinde olmak istiyorum” dedi

Bir cevap yazın

Contact Us