Alfa Romeo Giulia %100 elektrikli olacak

Alfa Romeo bir üretim hattının ortasında. Tonale ve ardından Brennero başta olmak üzere birçok yeni ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İtalyan üretici, 2024‘ten itibaren SUV şeklini alması gereken ilk %100 elektrikli modelini de piyasaya sürecek. Alfa Romeo Giulia %100 elektrikli olacak. 

Alfa Romeo, tabi ki Giulia’dan başkası olmayan başka bir elektrikli araç ile gelecek. Nitekim Jean-Philippe Imparato, Autoexpress’in sütunlarında Giulia’nın yenileneceğini ve şüphesiz sadece elektrikli versiyonda var olacağını açıkladı.

“Giulia gerçekten şahane. Bu modelimiz ilerleyen zamanlarda da var olmalı ancak elektrikli bir gelecek olacak. Bu da %100 elektrikli bir araç anlamına geliyor. Büyük seçimler yapmak zorundayım. Ortalamanın üzerinde bir performans düzeyine sahip olmak istiyorsam, cesur olmalıyım” dedi.

Alfa Romeo Giulia elektrikli performansı

Gelecekteki Giulia, 101 ile 118 kWh arasında değişen pilleri taşıyabilecek ve 800 km menzile sahip olabilecek.

Jean-Philippe Imparato, birkaç gün önce dört yapraklı yonca rozetli elektrikli Alfa Romeo üretmeyi planladığını söyledi.

Gelecekteki Alfa Romeo Giulia, bu durumda sportif bir versiyonda var olabilir ve Stellantis’in verilerine göre, (en iyi durumda) 0’dan 100 km/s’ye 3.0 saniyeden daha kısa sürede hızlanabilir. İki elektrik motoru taşıyabilir ve bu nedenle dört tekerleğin tamamında bir şanzımandan faydalanabilir.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us