2023 Toyota Tacoma, Tundra’dan ilham aldı

Toyota, 2022 Tundra ile başlayan kamyon serisini elden geçirme sürecinde. Tacoma yeni  önemli tasarımlar alacak. Tacoma, Chevrolet Colorado ve Ford Ranger gibi Amerikan orta boy kamyonlarından daha fazla satıyor ve yeni neslin iyileştirmeleri, başarısının devam etmesine yardımcı olacak.

Yeni Tacoma, Toyota’nın yeni Tundra’yı destekleyen ve aynı zamanda yaklaşan Sequoia ve 4Runner SUV’larını destekleyen yeni TNGA-F gövde üstü platformu üzerine inşa edilecek. Tacoma, Tundra gibi, arka yaprak yaylı süspansiyon kurulumunu, kamyonun yoldaki davranışlarını iyileştirmesi gereken helezon yaylarla değiştirmesi muhtemel. Chevy ve Ford’dan en yakın rakipleri yaprak yay düzenini kullanmaya devam ediyor.

Tacoma’nın özellikle ızgara, farlar ve arka lambalarda yeni Tundra’dan tasarım ipuçlarını almasını bekliyoruz. Muhtemelen yine de çeşitli yatak uzunluklarına sahip genişletilmiş kabin ve mürettebat kabini gövde stillerinde sunulacak.

Söylentiler, yeni Tacoma’nın turboşarjlı dört silindirli bir motor kullanabileceğini ve mevcut Tacoma’nın 278 beygir gücü ve 265 pound-feet tork üreten isteğe bağlı 3.5 litrelik V-6’sı üzerinde bir iyileştirme olması gerektiğini gösteriyor. Aday, Lexus NX350’de 275 beygir gücü ve 317 pound-feet tork üreten yeni 2.4 litrelik ünite olabilir. Toyota, yeni Tundra’nın hibrit bir versiyonunu sunduğundan, bu aktarma organının hibrit versiyonu da mevcut olabilir. Toyota, 2025 yılına kadar serisindeki her modelin elektrikli bir versiyonuna sahip olacağını iddia ediyor. Otomatik şanzıman standart olacak, ancak Toyota’nın yeni Tacoma’da manuel şanzıman sunmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

Yeni Tundra’da olduğu gibi, Tacoma’nın kabini, baştan sona daha güzel malzemelerle mevcut nesilden daha iyi donatılacak. Mevcut kamyonun 8.0 inçlik ekranından (Tundra 14.0 inç ölçülerinde) daha büyük bir dokunmatik ekran ve Toyota’nın standart kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto özelliğine sahip yeni bilgi-eğlence sistemi ile birlikte kullanılabilir bir dijital gösterge grubu bekleyin.

Şirket prototiplerini test etmeye başladığı için yakında yeni Toyota Tacoma hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız. Yeni kamyonun 2022’de piyasaya çıkması ve yıl sonuna doğru satışa çıkması bekleniyor, ancak 2024 model yılı için 4Runner ve Sequoia’dan sonra gelmesi de mümkün.

 

Bir cevap yazın

Contact Us