2023 Skoda Superb çizimleri render edildi

Skoda’nın Avrupa pazarı için yeni nesil bir Superb üzerinde çalıştığı öğrenildi. Volkswagen Grubu’nun çekirdek markalarından biri olan Çek şirketi, Avrupa’daki şu anda küçülen D-segmentine bağlı kalsa da, SUV’lara büyük oranda yatırım yapıyor.

Sadece birkaç gün önce Superb, resmi kroki görüntüleri eşliğinde otomobil tarafından yayınladı. Kolesa.ru ekibi, Skoda’nın amiral gemisi modelinin bir sonraki yinelemesinin bu erken önizlemesini oluşturmak için şimdiye kadar mevcut olan tüm bilgileri hızlıca birleştirdi.

Yeni Superb’in tasarımı söz konusu olduğunda, üretici şimdiden işini garantiye alacak gibi görünüyor. Markanın Dış Tasarım Koordinatörü Petr Matušinec, bu yılın başlarında aracın dış cepheye geldiğinde evrimsel yaklaşımı izleyeceğini doğruladı ve ilk çizimler, Skoda’nın showroomlarında hala mevcut olan modelle benzer oranlar ve tasarım çizgileri gösterdi.

Çek otomobil üreticisi, boyutları söz konusu olduğunda ürünlerini her bir ilgili segmentin üst ucunda tutmayı seviyor. Bu, Skoda’nın üç temel SUV olmayan modeli olan Fabia, Octavia ve Superb’i doğrudan rakiplerine kıyasla önemli ölçüde daha pratik hale getiriyor ve bu da Avrupalı ​​müşteriler tarafından çok takdir edilen bir avantaj. Yeni Superb bir kez daha büyüyerek mevcut Octavia için piyasada yeterli alan bırakacak.

Octavia’dan bahsetmişken, yeni Superb’in çok benzer bir tasarım yönünü izleyeceğini görmeden edemiyoruz. Skoda tarafından sağlanan çizimler, Octavia ile neredeyse aynı olan bir ön uç olduğunu ima etti ve bu yeni çizimler bunu oldukça doğru bir şekilde yansıtıyor. Kolesa.ru, Octavia liftback’i andıran, eğimli bir tavan çizgisine ve geniş ve ince arka farlara sahip Superb liftback’in bilgisayar çizimlerini yaptı.

Üretim gövdeli ve ışıklı yeni Superb’in prototiplerini nispeten yakında görmeye başlamayı umuyoruz. Test arabaları halka açık yollara çıktığında, yeniden tasarlanan D-segment modelinden ne bekleyeceğimiz konusunda muhtemelen daha doğru bir resme sahip olacağız.

 

Bir cevap yazın

Contact Us