2023 Ford Bronco DR

Ford, V-8 motorlu Bronco’yu tanıttı, ancak onu sokakta kullanamayacaksınız. 2023 Ford Bronco, çöl yarışları için tasarlanmış özel bir yarış arabası. Ford, kapasitesini kanıtlamak için 2022 Baja 1000’in Heavy Metal sınıfına bir prototip girecek. 2023 Ford Bronco DR , V-8 motorlu, 200.000 $’lık çöl yarışçı olarak gelecek.

Ford sonunda V-8 gücüne sahip fabrika yapımı modern bir Bronco’yu teslim etti, ancak sokaklarda kullanmak yasal değil ve bir tanesine sahip olmak için 200.000 dolarlık bir rakamı gözden çıkarmanız gerekecek.

Bronco Desert Racer veya kısaca Bronco DR, Baja 1000’i almak için bir yarış aracı olarak geliştiriyor. Aslında, bir prototip versiyonu 2022’de yarışmaya başlayacak.

Bronco DR daha sonra 2022’nin sonlarında 2023 modeli olarak satışa sunulacak. Ford, o tarihte yalnızca “ilk” 50 örneğin satışa sunulacağını ve daha fazla örneğin sonra sunulabileceğini söyledi.

Ford Performance Motorsports’un küresel direktörü Mark Rushbrook’a göre, Ford’un doğrudan fabrikadan yarışmaya hazır bir çöl yarışçısı sunduğu ilk sefer olacak.

2023 Ford Bronco DR

2023 Ford Bronco DR

İç mekan, yine Multimatic tarafından geliştirilen ve koruma sağlayan tam takla kafesine sahip iki kişilik bir kabindir. Sürücünün önünde bir Motec C187 ekran ve CAN veri toplama sistemi var ve alıcılar bulut tabanlı veri erişimi ekleyebilecek. Aracın arkasında bir yedek parça taşımak için bir kargo alanı var ve bunun altında 65 galonluk bir yakıt deposu bulunuyor.

Dört kapılı bir Bronco çöl yarışları için 400 bg’nin üzerinde bir güç sunmayı hedefleyen 5.0 litrelik V-8 de dahil olmak üzere çok sayıda yükseltme içeriyor. 

Sokakta sürebilecekleri yüksek performanslı bir model arayan Bronco hayranları, yakında çıkacak bir Bronco Raptor‘u dört gözle bekleyebilirler. Muhtemelen çift turboşarjlı V-6 gücüyle çalışacak olan araç, bir prototip olarak görüntülendi ve 2022’de piyasaya sürüleceği onaylandı.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us