2023 Chevrolet Hybrid Corvette casus fotoğrafları geldi!

Chevrolet Corvette’in hibrit versiyonu yıllardır konuşuluyordu ve şimdi neredeyse burada gibi görünüyor.

En son casus fotoğrafları, ticari markaları 2015 yılında keşfedilen Corvette E-Ray olarak adlandırılan yeni bir hibrit Corvette için olduğuna inanılan bir prototip filosunu gösteriyor.

Filo beş prototipten oluşuyor ve Corvette’in coupe ve dönüştürülebilir gövde stillerinin yanı sıra sol ve sağdan direksiyonlu düzenlerini de kapsıyor. Chevy mühendisleri ayrıca kıyaslama için bir Corvette Stingray ve Acura NSX’e sahipti.

Önde çift motorlu ve arkada V-6 ve tek motorlu komboya sahip hibrit bir süper otomobil olan NSX’in kıyaslama için kullanılan tek rakip model olması, burada test edilen hibrit bir Corvette’i işaret ediyor. Chevy’nin Stingray’i geliştirirken Audi R8, Ferrari 458 Italia ve Porsche 911 Carrera S’yi de kullandığını hatırlayın.

Prototiplerin içine bir bakış, aynı zamanda örtülü gösterge gruplarını da gösteriyor. Bunun hibrit Corvette’e özgü yeni detayları gizlemesi muhtemel.

Prototiplerin, Corvette Z06 ile de paylaşılacak yeni bir geniş gövde tasarımına sahip olduğunu ve prototip formunda test edildiğini de görebiliriz. Z06, bu sonbaharda 2023 modeli olarak piyasaya çıkacak. Hibrit Corvette muhtemelen 2022’de bir 2023 modeli olarak piyasaya sürülecek. Corvette Grand Sport’un yerini alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

Contact Us