2023 BMW M4 CSL, dünyanın ilk M tasarımlı farlarına sahip olacak

Çoğu BMW meraklısının bildiği gibi, 2022, Motorsport GmbH bölümü 50 yaşına gireceği için Bavyeralı otomobil üreticisi için özel bir yıl.

Bu durum kutlama için bir neden olduğu için, BMW M, ‘ dünyanın en güçlü harfinin ‘ 50. doğum gününü, kendi bünyesinde geliştirdiği bir değil iki değil, en az üç özel araçla onurlandıracak.

Üç araba birbirinden daha farklı olamazdı, ancak şu anda içinde yaşadığımız dünya bu ve her birinin çok özel bir amacı var.

2023 BMW M2, muhtemelen en azından geleneksel bir şekilde bir M otomobilinden beklenenin en iyi özelliklerini içerecek. Bir ile mükemmel 50:50 ağırlık dağılımı, bir kısa dingil mesafesi ve biraz yüksek devirli uzun başlık altında düz altı, kesinlikle olacak en ‘yeni milenyumun M araba’.

Bu arada, belirli bir sıra olmayan listede ikinci sırada, devasa ve garip bir şekilde yaklaşık 750 beygir gücü içermesi gereken bir plug-in hibrit V8 güç aktarma sistemi kurulumu sayesinde ilk elektrikli M modeli olmaya hazırlanan 2023 BMW X8 M yer alıyor.

Yeniden işlenmiş S58 sıralı altılı motorundan yaklaşık 550 beygir gücü, alüminyum veya çelik muadillerinin yerini alan birçok CFRP bileşeni sayesinde daha düşük ağırlık ile yeni CSL, Porsche 911 serisi için GT3 kadar safkan bir M4 olacak.

Dünyaya en son bir CSL rozeti hediye edildiğinde, karbon fiber takviyeli plastik çatıya sahip ilk M modeli ve Green’de 8 dakikalık eşiğin altına inen ilk M3 olan 2004 BMW M3 CSL’deydi.

Carparazzi tarafından tespit edilen M4 CSL üretim öncesi prototiplerine hala oldukça kalın bir kamuflaj yapıştırılmış olsa da, motor sporları ve selefi arasındaki boşluğu dolduracak bazı tasarım ve aero unsurları görebiliriz.

Bir cevap yazın

Contact Us