2022’de gelecek tüm BMW modelleri

iX3, iX ve diğer i4’lerin gelmesiyle birlikte elektrifikasyon alanında ivme kazanacak olan BMW için 2022 ilginç bir yıl olacak. Bavyera firması elektrik saldırısında Mercedes-Benz’e darbe için karşılık vermeye hazırlanıyor. 2022’de gelecek tüm BMW modelleri. Yeni 2022 BMW modelleri neler olacak? BMW X1 ve iX1, BMW 2, BMW M2, M3, M4, BMW 5, 7, 8 ve X8 modelleri. 

Ancak Münih’te BMW müşterisinin biraz özel olduğunu unutmuyoruz. Bu nedenle, endotermik motorlar tamamen bitmeden önce, markanın 2030’a kadar kendi durumunda duyurduğu gibi, gelecek yıl tanıtılacak olan yeni M2 gibi birkaç “eğlenceli” araba olacak. İşte BMW’nin gelecek yıl için planladığı yeni özelliklerin küçük bir özeti.

BMW X1 ve iX1

Mevcut BMW X1, 1 Serisi’nin yalnızca son zamanlarda uyguladığı platform değişikliğini ve çekişe (veya dört tekerlekten çekişe) geçişi, 2019’da üçüncü nesil ile birlikte öngördü. 2021’in sonunda piyasaya sürülebilecek bir sonraki X1 , bu nedenle mevcut 1 Serisi ile aynı alt kısma sahip olacak, ancak aynı zamanda iX1 ile %100 elektrikli bir varyant sunacak.

Yeni BMW X1, mikro hibrit üniteler ve plug-in hibritlerle neredeyse tamamen elektrikli bir dizi motora sahip olacak. Teklif genel olarak yeni BMW 2 Serisi Active Tourer’a oldukça benzer olacak.

BMW 2 Active Tourer

Kompakt MPV’nin ikinci nesli bu ayın başında görücüye çıktı, ancak 2022’nin ilk yarısına kadar piyasaya sürülmeyecek. Eski nesilden biraz daha büyük, yaklaşık 4,4 metre uzunluğunda ve 415 litre bagaj hacmine sahip. Kayar oturma grubu sayesinde 470 litreye kadar çıkabilecek.

Kabin, elektrikli modellerden türetilen yeni dijital enstrümantasyona sahip. Motorlarla ilgili olarak, Series 2 Active Tourer ilk olarak sırasıyla 136 beygir gücü ve 150 beygir gücü ile 218i ve 218d’de sunulacak. 156 ve 204 beygir gücündeki 220i ve 223i versiyonları mikro hibridizasyon hakkına sahip olacak.

BMW M2

Yeni tanıtılan BMW 2 Serisi Coupé’nin ikinci nesli, 2022’de daha sportif versiyon olan ünlü BMW M2 ile tamamlanacak, ancak yıl sonuna kadar piyasaya sürülmeyebilir.

M3 ve M4’e kabaca benzer bir ızgara ve giden modelden 40 beygir daha fazla olan 450 beygir gücünde olacaktır. Manuel ve otomatik ve arkadan çekişli veya dört tekerlekten çekişli arasında bir seçim hakkına sahip olacak.

BMW M3 Touring

Zaten BMW tarafından resmileştirilen M3 Touring, 2022’de piyasaya sürülecek ve M3 ve M4 ikilisinin mekaniğini paylaşacak ve çok tartışılan büyük ızgaraya sahip olacak. Seçilebilecek iki versiyon olacak: 480 beygir gücünde “klasik” veya 510 beygir gücünde Compétition. Her ikisi de 3.0 litrelik sıralı altı çift turbo, manuel veya otomatik ve arkadan çekişli veya dört tekerlekten çekiş ile güçlendirilecek.

BMW M4 CSL

M4 ve Compétition varyantından sonra, M4’ün daha da uç ve ayrıcalıklı bir versiyonu hazırlanıyor, geçen yılın CSL’lerini yansıtan bir model olacak. BMW M4 CSL’nin yaklaşık 550 beygir gücünde olacağı söylendi.

BMW 5 Serisi

2017’de tanıtılan ve 2020’nin sonunda yeniden şekillendirilen mevcut 5 Serisi henüz emekliye ayrılmaya hazır değil, ancak elektrikli modellerle paylaşılacak yeni platformların geliştirilmesi, BMW’yi sedanının ömrünü biraz kısaltmaya ikna etmiş olabilir.

Yeni BMW i5’in gelişini görmeden önce en az iki yıl daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Yeni BMW 5 Serisi’nin daha az belirgin bir ızgaraya sahip daha ince ve narin bir silüete, mikro hibridizasyon ve hibridizasyon ile tamamen elektrikli olması bekleniyor.

BMW 7 Serisi

BMW serisinin amiral gemisi için 2022, değişim yılı olacak. Yeni nesil, mikro hibrit ve plug-in hibrit motorlardaki payı ile burnunun ucunu işaret edecek, aynı zamanda Tesla Model S, yani BMW i7 ile yarışan %100 elektrikli bir varyantı da işaret edecek. Bu %100 elektrikli amiral gemisi için, tümü 120 kWh kapasiteli bir pille çalışan iki elektrik motorunun ve 760 beygirlik bir tepe gücün varlığından bahsediyoruz.

BMW 8 Serisi (yeniden tasarım)

Çok sayıda casus fotoğrafı, BMW’nin Gran Coupé versiyonu da dahil olmak üzere Coupé’den Cabriolet’e kadar tüm 8 Serisi yelpazesini güncellemeye hazır göründüğünü kanıtlıyor. Estetik değişiklikler, bilgi-eğlence sisteminde de bazı değişiklikler olmalı. Motorlarla ilgili henüz herhangi bir bilgi doğrulanmadı.

BMW X8

BMW X8 için, mikro hibrit ve plug-in hibrit motorlar bekleniyor ve hatta iki elektrikli ve bir termik olmak üzere üç motor sayesinde 700’den fazla beygir gücüne sahip bir BMW Motorsport modeli bekleniyor. BMW X8, 2022 baharında piyasaya sürülmek üzere bu yılın sonundan önce tanıtılabilir.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us