2022 Volkswagen Jetta incelemesi

Bugünlerde Volkswagen’i bir SUV şirketi olarak düşünmek cazip gelse de (Taos, Tiguan, Atlas ve ID.4’ü düşünün), şirketin ABD’deki satış hacminin yaklaşık %30’u sedan olarak kalıyor. Bunlardan, Jetta açık ara en önemlisidir. 2022 Volkswagen Jetta incelemesi.

2022 için Jetta, önemli bir yenilenmeden geçti. Tasarım içte ve dışta güncellendi ve temel Jetta, 1.4 litrelik 4 silindirli bir motordan 1.5’e yükseltildi. Bu büyük bir değişiklik gibi görünmese de, yeni 1.5, geçen yıla göre 11 bg artışla 158 beygir gücü üreten önemli ölçüde güncellenmiş bir motordur. En yüksek tork 184 lb-ft’de kalıyor, ancak VW daha düşük tork olduğunu söylüyor, bu da 6 vitesli manuel şanzıman veya 8 vitesli otomatik şanzımanla daha rahat bir sürüş deneyimi sağlıyor.

2022 Jetta, VW’nin MQB şasisi üzerine inşa edilmeye devam ediyor ve süspansiyonun ayarı değişmemiş olsa da, VW’nin geniş kompakt sedanında birçok iyileştirme yapıldı. Bunlar arasında: VW’nin dijital göstergeleri, otomatik acil frenleme, kör nokta izleme ve arka çapraz trafik yardımı gibi standart hale getirildi. Ek olarak, yeni Jetta, güncellenmiş kumaş koltuklara ve kolçaklarında ve vites kolunda kontrast dikişlere sahip. Ayrıca 2022 için yeni olan Jetta Sport, sert süspansiyonlu ve VW’nin çekiş arttırıcı XDS çapraz diferansiyelli bir modeli.

Yeni Jetta Sport’u, Volkswagen Jetta GLI’nin, 2022’de satışa sunulacak bir spor sedan’ın düşük fiyatlı bir versiyonu olarak düşünün. Dokunmatik kontrollere sahip yeni bir direksiyon simidi ve küçük deliklerin her birinde görülebilen kırmızı alt kaplamaya sahip delikli deri oturma yüzeyi de var.

2022 Volkswagen Jetta

 

2022 Volkswagen Jetta Fiyatlandırılması

2022 Volkswagen Jetta 20.195 dolardan başlarken, yeni Jetta in Sport trimi 21.095 dolardan başlıyor. Jetta SE ve daha iyi donanımlı SEL ise sırasıyla 23.795 $ ve 27.795 $ olarak fiyatlandırılıyor.

Satılan tüm Jetta’ların yaklaşık %10’unu temsil eden sportif 2022 Jetta GLI’nin Üreticinin Önerdiği Perakende Satış Fiyatı (MSRP) 30.995 $ (veya otomatik şanzımanla 31.795 $)’dır.

2022 Volkswagen Jetta Sürüş 

Süspansiyonu değişmedi, bu nedenle tipik olarak bir Avrupa markasıyla ilişkilendirdiğimiz rafine sürüş kalitesi ile birlikte iyi bir yol tutuş çevikliği sunmaya devam edeceğini kesin olarak söyleyebiliriz. 2022 modelinin eklenen gücü ve daha iyi alt uç torku, yalnızca sürüş deneyimini iyileştirebilir.

Dinamik olarak değişmeyen 2022 Jetta GLI‘ye gelince, bunun bizi önceki Golf R’den gelen sofistike adaptif süspansiyon ve büyük ön frenlere sahip uygun fiyatlı bir spor sedan olarak etkilemesini bekliyoruz.

İç Konfor

Daha büyük kompakt sedanlardan biri olan 5 koltuklu VW Jetta, arka koltuktaki yolcuları iyi bir şekilde barındırır. İki tanesi arkaya rahatça sığar veya üçü bir tutam içine sığar.

VW’nin 8 inçlik dijital gösterge paketi 2022 için standart hale getirildi. 10 inçlik büyük dijital göstergeler istiyorsanız, deri döşeme, kablosuz akıllı telefon şarjı ve BeatsAudio ses sistemi ile birlikte Jetta GLE modelinde standart hale geliyorlar. 2022 için diğer Jetta değişiklikleri arasında güncellenmiş kumaş koltuklar ve tüm kolçaklarda ve vites kolunda kontrast dikişler yer alıyor. Yeni Jetta Sport döşemesi ayrıca siyah bir tavan döşemesine sahip.

Sportif ayarlı Jetta GLI’ye gelince, 2022 için dokunmatik kontrollere sahip yeni bir direksiyon simidi ve ayrıca kırmızı alt kaplamalı delikli deri oturma yüzeyleri alıyor. GLI, 10 inçlik dijital göstergeler, 6 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu ve otomatik klima kontrolü ile devam ediyor.

Dış Tasarım

2022 Jetta’yı nasıl anlarsınız? Hafifçe revize edilmiş ön ve arka tamponları veya yeni tekerlekleri arayın. Yeni ızgara ayrıca VW logosunu çevreleyen iki krom çubuğa sahiptir.

GLI’de, 18 inç alaşım jantlar ve petek motifli alt ön kaplama ile birlikte çubuklar arasında kırmızı bir vurgu şeridi var.

LED farlar tüm Jetta’larda standarttır, projektör LED’li en üst modeller. Yeni Jetta’nın yanlarında krom pencere kaplaması kullanılmış, Sport ve GLI get modellerinde siyah bir cam çerçevesi elde edilmiştir.

Arkada, tüm yeni Jetta’lar standart LED stop lambaları ve yeni bir arka tampon alır. GLI, siyah petek arka difüzörü ve daha sportif bir ses sunduğu söylenen daha geniş bir çift egzoz ile ayırt edilir.

2022 Jetta, Kings Red Metallic, Oryx White Metallic ve Rising Blue Metallic olmak üzere üç yeni renk de dahil olmak üzere yedi dış renkte mevcuttur. 2022 Jetta GLI beş renkte geliyor.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us