2022 Subaru WRX tanıtımı ertelendi

Yeni bir rapora göre Subaru, beşinci nesil WRX spor sedanının merakla beklenen tanıtımını resmen erteledi.

Yeni WRX bu cuma sabah 6’da (AEDT) açıklanacak şekilde ayarlandı, ancak 2021 New York Otomobil Fuarı’nda büyük çıkışını yapması beklenen yüz yüze etkinlik son dakikada iptal edildi.

Bir Subaru sözcüsü şimdi ABD yayını Carscoops’a , yeni zamanlaması ve konumu bu aşamada “teyit edilmemiş” olmakla birlikte, COVID ile ilgili iptal nedeniyle spor sedanın tanıtımının şu anda havada olduğunu doğruladı.

Spor sedanlarla ilgili çok az resmi olsa da, söylenti değirmeni bize ne bekleyeceğimiz konusunda iyi bir fikir verdi, ancak bununla birlikte, yaklaşık 220kW güce sahip yeni bir 2.4 litrelik turbo benzinli boxer dört silindirli motor kullanacağını onayladı. Referans olarak, dördüncü nesil modelin 2.0 litrelik birimi 197kW üretiyor.

Ayrıca, spor sedan, sürüş modlarına daha fazla ayarlanabilirlik katacak adaptif amortisörler de dahil olmak üzere çeşitli performans yükseltmelerini getiren şimdi her yerde bulunan Subaru Global Platform’u (SGP) kullanacak.

Elbette, WRX, sadece geleneksel üç pedallı kurulum için CVT seçeneğinden vazgeçerken, gücü yaklaşık 300kW’a çıkarması beklenen bir sonraki WRX STI’nin temelini oluşturacak.

Bir cevap yazın

Contact Us