Yeni 2022 Nissan Qashqai

Yeni 2022 Nissan Qashqai, X-Trail, Pathfinder ve Z’nin gelişiyle 2022 için büyük bir yıl planladı. Dördü de kendi yollarında önemlidir, ancak biri yaratabileceği etki açısından diğerlerinin önünde öne çıkıyor. Yeni 2022 Nissan Qashqai incelemesi. Yeni 2022 Nissan Qashqai motor gücü ve performansı. Yeni 2022 Nissan Qashqai ne zaman gelecek?

Qashqai, iki ana nedenden dolayı Nissan’ın 2022 için en önemli yeniliği olarak görünüyor: e-Power ve küçük SUV‘ların ilgi görmesi. Nissan, e-Power teknolojisini yıllardır satıyor ve 2022 sonunda yerel showroomlara ulaştığını görecek. Giderek daha fazla Avustralyalının yakıt tasarruflu arabalar satın almak istediği bir zamanda yalnızca hibrit bir güç aktarma organı sunmakla kalmayıp, aynı zamanda e-Power’ın markaya avantaj sağlama potansiyeline sahip benzersiz bir teknoloji olması nedeniyle bu Nissan için büyük bir olay. Nissan bu sayede rakiplerinin (Mazda CX-30, MG ZS ve Hyundai Kona) üzerine çıkabilecek.

e-Power ile geleneksel bir “paralel” hibrit arasındaki temel fark, Nissan’ın kurulumunda tekerlekleri sürmek için yalnızca elektrik motorunu kullanırken, paralel bir hibrit, tekerleklere güç sağlamak için benzinli motoru veya elektrik motorunu kullanabilir.

E-Power, benzinli motoru sırayla motora güç sağlayan pili şarj etmek için yerleşik bir jeneratör olarak kullanır.

Yeni 2022 Nissan Qashqai motor gücü

Qashqai için hassas e-Power sisteminin, 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motorla desteklenen 140kW/330Nm elektrik motoru olduğuna inanılıyor. Karşılaştırma için, Hyundai Kona‘nın 1.6 litrelik turboşarjlı benzinli motoru 130kW/265Nm, Mazda MX-30 Hybrid ise sadece 114kW/200Nm üretiyor.

2018’de Mitsubishi ASX ve Mazda CX-3’ün arkasından en çok satan üçüncü küçük SUV oldu ve yaklaşık 14.000 örnek sattı (tam olarak 13.950). Mevcut modelin 2021’de yaklaşık 7500 adet satma yolunda olması, Nissan’ın toparlanması için çok fazla alan bırakıyor.

Mevcut modelin yaşı ve tedarik sorunları göz önüne alındığında, Nissan bu satış açığını kapatacağından ve Qashqai’yi satış tablosunda daha yüksek bir yere getireceğinden emin. Bu bile Nissan’ın genel satış yarışında Volkswagen’i geçmesi için yeterli olabilir, bu yüzden marka için yeni Qashqai, bu kadar kritik bir model.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us