2022 Mazda CX-5 yeni bir görünüme sahip

Mazda, popüler CX-5 kompakt SUV’unun artık Kanada’da i-Activ dört tekerlekten çekiş ile standart olarak geleceğini duyurdu. Değişiklik, 2022 model yılı için geçerli.

Mazda, kendisini daha kaliteli bir otomobil üreticisi olarak konumlandırmak ve “tüm araç sahipleri için benzersiz bir sürüş keyfi sunmak” istiyor. Standart AWD’nin CX-5 fiyatlarını nasıl etkileyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Mazda’nın i-Activ’i, yol koşullarını saniyede 200 kez kontrol eden birden fazla sensöre sahip isteğe bağlı bir sistem. Direksiyon açısını, gaz kelebeği konumunu, dış sıcaklığı, silecek çalışmasını, ön tekerlekleri döndürmek için gereken tork miktarını ve motordaki yükü sürekli olarak izler.

Küçük SUV’lerin kış karşılaştırması sırasında Mazda CX-30 AWD’nin performansı görenleri etkiledi. Tork dağılımı, her zaman optimum çekiş için hızlı ve pürüzsüz.

2022 MAZDA CX-5 İÇİN DAHA FAZLA GÜNCELLEME

Mazda ayrıca en çok satan aracının yeni bir görünüme kavuştuğunu ve 2022 için bazı teknik güncellemeler aldığını duyurdu. Revize edilen farlar ve arka lambalar daha fazla dikdörtgen LED’lere sahipken ön ızgara, giden ağ yüzeyinin yerini alan üç boyutlu bir doku ile güncellendi. Yeni jantlar ve geliştirilmiş destekli yeniden tasarlanmış koltuklar da mağazada.

Turboşarjlı CX-5 modelleri, parlak siyah dış kaplamaların yanı sıra kırmızı vurgular ve kabindeki dikişler de dahil olmak üzere, turbo olmayan modellerden daha fazla ayrılmalarına yardımcı olan ek stil geliştirmeleri alıyor.

Ayrıca Mazda mühendisleri, daha yumuşak hızlanma için altı vitesli otomatik şanzımanı daha duyarlı hale getirirken, sönümleme kontrol yapısındaki iyileştirmeler ve artan çerçeve sertliği, rahatsız edici titreşimleri ve yol gürültüsünü bastırmaya yardımcı olacak, diyor şirket. 2022 CX-5 ayrıca sürücünün tek bir düğmeye dokunarak sürüş kapasitesini optimize etmek için en uygun sürüş modunu seçmesini sağlayan Mazda akıllı Drive Select’i (Mi-Drive) sunar.

 

Bir cevap yazın

Contact Us