2022 Mazda BT-50, 1.9 litre dizel seçeneğiyle güncellendi

Mazda’nın Ute serisi, gövde altındaki ikizi Isuzu D-Max’ten yeni bir motor seçeneği, daha fazla donanım ve aşırı hevesli şerit tutma teknolojisini kolayca devre dışı bırakmak için kullanışlı bir düğme sunuyor.

2022 Mazda BT-50 Ute ortağı Isuzu ile paylaşılan yeni 1.9 litrelik dizel motor seçeneği ve amiral gemisi SP varyantı ile, yeni model yılı için güncellendi. Fiyatlar henüz açıklanmadı.

4×2 tek kabin, 4×2 çift kabin veya 4×4 çift kabin düzenlerinde mevcut olan giriş seviyesi XS sınıfı, 2022 için eklendi ve ikiz altı ile paylaşılan yeni bir 110kW/350Nm 1.9 litrelik turboşarjlı dizel motorla güçlendirildi.

Bu, yalnızca altı vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirilmiştir ve üç tona kadar (3.0 litrelik turbo dizel modellerde 3500 kg yerine) çekme derecesine sahiptir.

Temel model Mazda BT-50 XS varyantı, tanıdık 140kW/450Nm 3.0 litrelik dört silindirli turbo dizel motor sunan XT varyantından farklı olarak tüm diğer standart donanım öğeleriyle birlikte 17 inç çelik ve 17 inç alaşım jantlara sahiptir.

Hızlanan Mazda BT-50 XTR, mevcut 3.0 litrelik motordan ve Isuzu ile paylaşılan altı vitesli otomatik motordan güç alıyor.

Yalnızca 4×4 çift kabinli bir pick-up olarak sunulan Mazda BT-50 GT kaplaması, elektrikle ayarlanabilen koltuklar ve park sensörleri gibi yaratık konforu sağlarken, siyah vurgulu ve benzersiz özelliklere sahip spor temalı Mazda BT-50 SP varyantı ayrıca ilk kez sunulmaktadır.

Amiral gemisi Mazda BT-50 Thunder çift kabin – GT’ye dayalı ve çelik bir bara, LED ışık çubuğu, 18 inç siyah alaşımlar, yan basamaklar ve küvet kaplaması ekleniyor – ürün yelpazesinin en üstündeki yerini koruyor.

Müşteri geri bildirimlerinin ardından Mazda BT-50’nin müdahaleci şeritte kalma destek sistemi de geliştirilmiş işlevsellik için güncellendi.

Sürücüler artık araç dururken menüde birkaç adımdan geçmek yerine direksiyon simidindeki bir düğmeyi basılı tutarak aşırı hevesli şeritte kalma yardım teknolojisini devre dışı bırakabiliyor. Aynı teknolojiyi kullanan Isuzu D-Max ikizinde bu basit çözümün neden henüz sunulmadığı açık değil.

Güncellenen seride yedi renk sunulacak: Buz Beyazı, Gerçek Siyah, Mika Külçesi, Gümüş Metalik, Beton Grisi, Mika Tabancası. Mavi Mika, Kaya Grisi, Mika Kırmızısı ve Volkan Mika.

 

Bir cevap yazın

Contact Us