2022 Hyundai Tucson, en iyi ‘IIHS Güvenlik Derecelendirmesini’ elde etti

Hyundai Tucson halen “en çok satan SUV” olarak başı çekiyor. Artan yolcu ve kargo alanı, yeni bir plug-in hibrit varyant ve daha sportif bir N Line modeli içeren 2022 tasarımı sayesinde, kompakt SUV rekabetten daha da uzaklaşmaya hazırlanıyor. Ödüllere ek olarak, 2022 Tucson şimdi güvenlik kategorisinde altını evine götürüyor: Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nün Top Safety Pick Plus ödülü.

Kompakt SUV, podyumda üç sıralı Palisade ve hidrojenle çalışan Nexo’ya katılıyor. Düşük dereceli halojen farları nedeniyle 2021 için en üst sırayı kaçırdıktan sonra, 2022 modelinin yapısal çarpışma dayanıklılığı, LED farları ve standart SmartSense güvenlik paketi, IIHS’nin en yüksek güvenlik işaretlerini kazandı.

2022 Tucson’ın Top Safety Pick Plus bölgesine fırlatılmasına yardımcı olmak, gelişmiş önden çarpışma uyarısı ve yaya ve bisikletçi algılama ile kaçınma yardımının yanı sıra mevcut kavşak dönüşü algılaması mevcut. Her iki sistem de IIHS değerlendirmelerinde üstün puanlar kazandı.

2022 Tucson için ek standart güvenlik özellikleri arasında şeritte kalma yardımı ve şerit merkezleme direksiyonunun yanı sıra sürücü dikkat monitörü bulunur. Seçenekler arasında bir kör nokta uyarı sistemi, dur-kalk işlevine sahip uyarlanabilir hız sabitleyici, 360 derecelik bir kamera sistemi ve arka çapraz trafik uyarısı yer alıyor.

Bir cevap yazın

Contact Us