2022 Hyundai Kona N Line

Hyundai, N harfini daha fazla modele ekleyerek N performans markasını dünyaya yayıyor. 2022 Hyundai Kona N Line performans, güç, donanım incelemesi. 2022 Hyundai Kona N Line ne zaman çıkacak? 2022 Hyundai Kona N Line ne kadar olacak?

N otomobilleri iki yöne bölünür, Veloster N gibi tam donanımlı N modelleri yarış pistlerine yöneliktir ve buna uygunken, N Line araçları daha çok sokak performansı ve görünümüne odaklanır. Hyundai’nin N Line muamelesini alan ilk crossover modeli Kona, ancak marka N harfinin güvenilirlik kazanmasını istiyorsa, Kona N Line’a daha fazla N eklemeyi düşünmelidir.

Hyundai’nin Sonata ve Elantra N Line’ı, normal görevdeki emsallerinden daha fazla güç ve ince ayarlı şasi elde ediyor, ancak Kona N Line, müşterilerin Kona Limited’de alabilecekleri aynı turboşarjlı 1.6 litrelik sıralı dört ile geliyor. 195 beygir gücü ve 195 pound-feet torku ile güçlü küçük bir motor, ancak N Line’a özel veya çok özel değil. İsteğe bağlı dört tekerlekten çekiş ile donatılan Kona N Line, çok etkileyici olmayan 7,3 saniyede 60 mil hıza (100km/s) ulaştı. Yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzıman standarttır, ancak vites geçişleri çift kavramalı otomatik şanzımandan beklenenin aksine yoksundur.

2022 Hyundai Kona N Line

Kona N Line, ek bir güç olmadan, esasen ızgaranın üzerine üç havalandırma deliği ekleyen bir görünüm paketidir (yaklaşan 286 hp Kona N’de de bulunur), gövde rengi kaplama, 18 inç jantlar ve çift egzoz eklemeleri yapılabilir. İç mekanda baştan sona kırmızı dikişler, metal pedallar ve direksiyon simidi, vites kolu ve koltuk arkalarında N logoları bulunuyor. N stiline fazlasıyla önem veren Hyundai kendi reklamlarına devam ediyor. 

Kona N Line’ın var olmasının nedeni, Hyundai’nin son zamanlarda N olmayan Veloster modellerini öldürmesine bağlı olabilir. O arabanın durdurulması bir boşluğa yol açtı, bu da Kona N Line’ın devreye girdiği yer oldu.

Veloster gibi, 20.000$’ın ortalarında bir fiyatı olan pratik bir hatchback şekli var. Önden çekişli N Lines 26.925 dolardan, dört tekerlekten çekişli modeller ise ek 1.500 dolardan başlıyor. Bu fiyatlar Volkswagen GTI parasına yaklaşıyor ve Honda’nın son nesil Civic için aldığı ücretten daha fazla.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us