2022 Hyundai Creta Facelift Güney Amerika’da tanıtıldı

Hyundai Creta’nın tamamen yenilenmiş versiyonu Latin Amerika pazarı için ortaya çıktı. Dört tekerlekli araç, hem iç hem de dış cephelerde birkaç güncelleme ile birlikte geliyor.

Orta büyüklükteki araç 1.0 litrelik turboşarjlı benzinli motorla donatılmış olarak geliyor ve alıcıya esnek yakıt seçenekleriyle 2.0 litrelik bir motor seçme seçeneği sunuyor. Yeniden tasarlanan makinenin bagaj kapağı da dahil olmak üzere arka lambaları büyük ölçüde revize edildi. Donanım açısından diğer önemli değişiklikler arasında BlueLink bağlantılı 10,25 inç dokunmatik bilgi-eğlence sistemi ve yedi inçlik gösterge paneli yer alıyor.

Araç dört farklı donanım seçeneği ile sunulduğundan modele özel bazı özellikler bulunuyor. Dört tekerlekli aracın çeşitli modelleri arasında Comfort, Limited, Platinum ve Ultimate bulunur. Ayrıca panoramik açılır tavan, farklı sürüş modları ve adaptif LED farlar gibi şeyler de modellere bağlı.

Şık koruma levhası ve 18 inç alaşım jantlar da araca dahildir. Görünüm açısından araç, sadece birkaç ay önce yollara çıkan Creta’nın Rusya’ya özel modeline oldukça benziyor. Bununla birlikte, Hindistan’daki Girit modeli ile karşılaştırma söz konusu olduğunda, otomobilin dış tasarımında gözle görülür bazı farklılıklar var. Motorların ürettiği maksimum güç ve torkun detayları şu ana kadar açıklanmadığı için aracın performansı hakkında pek bir şey söylenemez. Motorların eşleştirileceği vites kutusu hakkında da bir bilgi yok.

İç mekan açısından, üst düzey modeller yeni kahverengi ve siyah kaplamalı deri koltukları sergileyecek, alt uç modeller ise nispeten basit bir koltuk kılıfı ile gelecek. Şimdiye kadar, Creta facelift’in Hindistan lansmanı ile ilgili hiçbir bilgi yok.

 

Bir cevap yazın

Contact Us