2022 Honda Civic Hatchback’in üretim tarihi belli oldu

Tüm dünyada otomotiv sektöründen, tüketici elektroniğine kadar etkileyen çip kıtlığı yaşanıyor. Çip sıkıntısı yüzüne bazı markalar, üretimi kısa süreliğine durdurmak zorunda kalmıştı. Çip krizinin etkileri halen devam ederken, 2022 Honda Civic Hatchback’in ne zaman üretime gireceği merak ediliyordu. Sonunda merak edilen soruların yanıtları belli oldu.

Honda denilince akla gelen ilk isim popüler Civic modeli olacaktır. Bilindiği üzere ünlü marka, geçtiğimiz haziran ayında 2022 Honda Civic Hatchback modelini tanıtmıştı. Avrupa’ya sadece hibrit motorla gelecek otomobilin ne zaman üretime gireceği ve piyasaya sürüleceği merak ediliyordu. Sonuç olarak ortada olan bir çip krizi var ve bu kriz otomotiv dünyasında üretimi oldukça etkiledi. Ancak yeni Honda Civic Hatchback için üretim tarihi belli oldu.

CivicXI forumu, Honda’nın Otomobil Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Kistemaker’ın bayilere gönderdiği bir mektubu ele geçirdi. Söz konusu mektupta, 2022 Honda Civic Hatchback üretiminin Eylül ayı sonlarında başlayacağı belirtiliyor. Yani bayilere ulaşması Ekim ayı veya Kasım başını bulacak.

2022 Honda Civic Hatchback’in Avrupa’da satılacak versiyonuyla ilgili bazı detaylar daha önce açığa çıkmıştı. Otomobil, 2022’nin sonbahar aylarında Avrupa’da satışa sunulacak ve sadece e:HEV isimli hibrit motorla gelecek.

Ayrıca hala 2022 Honda Civic Si ile ilgili haberlerin netleşmesi bekleniyor. Yakın tarihli bir rapor, otomobilin Ekim ayında görücüye çıkacağını iddia etmişti. Ancak çip sıkıntısı nedeniyle bu zaman çizelgesinin ertelenip ertelenmeyeceği belli değil.

Kaynak: donanımhaber.com

Bir cevap yazın

Contact Us