2022 Honda BR-V tanıtıldı!

Honda Türkiye’ye yeni modeller getirirken yeni araçların tanıtımını yapmayı da ihmal etmiyor. Bir yandan da elektrikli dönüşüm konusunda adımlarını açıklamaya başladı. Markanın son adımlarından birisi de 2022 Honda BR-V oldu.

Kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen araç, kendi serisini de ikinci nesle taşımış oldu. Tasarım konusunda yenilikler, iç mekan konusunda yeni artılar kazanan serinin, motor özellikleri de açıklandı.

2022 HONDA BR-V ÖZELLİKLERİ VE TASARIM DEĞİŞİKLİKLERİ

Aracın far grubunda bir değişim mevcut. Hem önde hem de arkada artık yeni nesil aydınlatmalar hakim.

Onun dışında biraz daha keskin hatları olan 2022 Honda BR-V, daha görkemli duruyor. Zaten modelin 7 kişilik oturma kapasitesi dikkat çekici bir iç hacmi olduğunu göstermekte.

Ama iç kısımda yerleşim anlamında tam olarak nelerin değiştiğini bilemiyoruz. Çünkü tanıtımda iç bölüm tam olarak gösterilmedi.

Dış tasarım daha net bir şekilde ortaya konuldu. Yine de şunu biliyoruz ki hem 7 inçlik multimedya ekranı hem de 4.2 inçlik dijital gösterge alanı devam ediyor.

2022 HONDA BR-V MOTOR SEÇİMİ

Aracın motoru değişmeyecek deniyordu ama 2.nesille beraber motor revize edildi. Yakın zamanda ülkemizde de satışa çıkan City dinamiklerini taşıyan yeni bir motor göreceğimizi öğrendik.

Yine hacim olarak 1.5 litre hacme sahip olan motorda 121 beygir gibi mütevazi sayabileceğimiz bir beygir gücü var. Ayrıca tork değeri açısından da 145 Nm tork gibi yine mütevazi sayılacak bir değer olduğunu ekleyelim.

Son olarak şanzıman seçiminden de söz edelim. Her ne kadar farklı alternatifler beklense de 2022 Honda BR-V bu konuda da sürpriz yapmadı ve CVT şanzımanı ile geldi.

Araç için şimdilik bilinenler bunlar. Zaman içerisinde ek veriler geldiğini de göreceğiz. Özellikler kesinleşmiş olan bir satış fiyatı bekliyoruz.

Kaynak: otodunya.com

Bir cevap yazın

Contact Us