2022 Ford Mondeo incelemesi

2022’nin ikinci çeyreğinde Çin’de satışa başlayacak olan yeni dört kapılı sedan, Ford ve Çin firması Changan’ın ortak girişimiyle üretilecek. 2022 Ford Mondeo incelemesi. 2022 Ford Mondeo tasarımı ve motor gücü.

Bu yeni görüntüler, daha önce tespit edilen prototiplerin aslında bir Mondeo halefinin ön izlemesini yaptığını teyit ediyor.

2022 Ford Mondeo tasarımı

Burada ortaya çıkan sportif ST-Line modelindeki temel tasarım öğeleri arasında sekizgen şekilli bir ızgara, kaputun ön kenarında bir ışık bandıyla birbirine bağlanan ince LED farlar, ayrı gündüz farları ve ön tamponun alt kısmı içindeki hava kanalı için A-şekilli bir grafik yer alıyor.

Yeni Mondeo, konturlu bir motor kaputu, 19 inç çapa kadar tekerlekleri barındıran büyük jant yuvaları, aynı hizada kapı kollarına sahip yapılandırılmış kanatlar, gövdenin geri kalanıyla zıt renkte bir coupé tarzı çizgi tavan çizgisi ve diğer modellerde olduğu gibi arka kapıların arka kısmında ve arka çeyrek panellerde çizgiler içerir.

4935 mm uzunluğa, 1875 mm genişliğe ve 1500 mm yüksekliğe sahip yeni Volkswagen Passat rakibi, önümüzdeki Mart ayında Ford’un İspanya’daki Valencia fabrikasında aşamalı olarak durdurulacak olan Mondeo’dan 63 mm daha uzun, 23 mm daha geniş ve 19 mm daha yüksek.

2022 Ford Mondeo

2022 Ford Mondeo motor gücü

Çin pazarı modellerinin turboşarjlı 1.5 litre ve 2.0 litre dört silindirli benzinli motorlar arasında bir seçim sunması planlanıyor. Aynı zamanda araç 238 beygir gücünde olacaktır.

Ayrıca detayları henüz resmiyete dökülmemiş bir plug-in hibrit aktarma organı da planlanıyor.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us