2022 Chevy COPO Camaro tanıtıldı

Özel bir drag yarışı özel ürünü olan Chevy COPO Camaro , 2022 model yılı için geri dönecek ve üç motorla sunulacak.

Chevrolet, basın açıklamasında 572 motoru için bir güç rakamına yer vermezken Merkezi Ofis Üretim Siparişi (COPO) sipariş formunda yer aldı. 9.4 litrelik V-8, NHRA tarafından 430 hp olarak derecelendirildi ve bu da onu 2022 COPO Camaro için en az güçlü motor seçeneği haline getiriyor.

Yakın tarihli bir rapor, mevcut altıncı nesil Chevrolet Camaro’nun yakın gelecekte bir elektrikli performans sedanı ile değiştirilebileceğini öne sürdü.

1960’ların sonlarında Chevy, bayilerin standart dışı renklere veya özelliklere sahip otomobil ve kamyon sipariş etmelerine olanak tanıyan Merkezi Ofis Üretim Siparişi (COPO) adlı bir sisteme sahipti. COPO’nun amacı, kamyon şirketleri veya polis departmanları gibi filo müşterileri için özel araçlar içindi. Ancak drag yarışı konusunda tutkulu olan bazı bilgili bayiler, amaca uygun dragsterler oluşturmak için COPO’yu kullandı. Chevy, COPO adını 2012’de yeniden canlandırdı ve o zamandan beri her yıl özel drag yarışı Camaros’u üretti.

2022 için COPO Camaro, Chevy’nin “orijinal 1969 COPO Camaro’nun ruhunu kanalize ettiğini” söylediği 572 inç küp (9.4 litre) büyük blok V-8 ile sunuluyor. Chevy, 572 için beygir gücü rakamlarını açıklamadı. Ancak alüminyum kafaları, dövme çelik krank mili ve bağlantı çubukları ve dövme alüminyum pistonları olan bir dökme demir blok kullandığını söyledi.

Chevy ayrıca COPO Camaro’ya iki LS tabanlı küçük blok V-8 sunacak: Ulusal Hot Rod Association (NHRA) tarafından 580 beygir gücünde derecelendirilmiş bir süper şarjlı 350 inç küp (5,7 litre) ünite ve doğal olarak emişli 427- 470 beygir gücünde kübik inç (7.0 litre) motor. Her üç motor da gücü yalnızca arka tekerleklere gönderen bir ATI Racing Products TH400 üç vitesli otomatik şanzımanla eşleştirildi.

Bir cevap yazın

Contact Us