2022 BMW M2 Nürburgring yollarında!

BMW’nin, geçtiğimiz ay yeni 2 Serisi Coupe’yi tanıtmasının ardından M2 versiyonunun da onu takip edeceğini biliyorduk. Nasıl bir şeye benzeyebileceği hakkında fikir vermesi için onu daha öncelerde görmüştük, bu YouTube videosunda Carspotter Jeroen’inin izni dahilinde Nürburgring yollarında onu yakından görebiliyoruz.

Bahsettiğimiz casus video bir M2 prototipini gösteriyor. Elbette bu yeni nesil BMW M2’nin Nürburgring’de turlarken görüldüğü ilk sefer değil, fakat bir video kaydı olarak ilk kez karşımıza çıkıyor.

Videoyu baz alarak söyleyebiliriz ki, M2’nin 455 beygir gücü ve 542 Nm torkla geldiği bildirilen bir sıralı altılıya sahip gibi duruyor. Ancak bu prototip, otomatik şanzıman aracılığıyla arka tekerleklere güç gönderiyor gibiydi. Ancak bir stick shift versiyonunu barındırması için hala bir şansının olduğu gerçek.

Videoda gördüğümüz prototip casuslarımızın önceki yakaladığı haline göre hala köşeli ızgarasını saklıyor. M2’nin ön panelde yeni 2 Serisi Coupe’den çok daha farklı görünmesi bekleniyor.

BMW bize M2 hakkında daha fazla bilgi verene kadar casus fotoğraflardan ve sızıntılardan kesin bir yargıya varamıyoruz. BMW, M2’nin 2022 yazında ortaya çıkacağını ve üretimin aynı yılın Aralık ayında başlayacağını öne sürdüğü için gelecek yılı beklemek zorundayız.

Bir cevap yazın

Contact Us