2022 BMW iX3 tanıtıldı

2022 BMW iX3 paylaşımlarını sıkça gördüğümüz araçların başında geliyor. Sızıntı geldi yok işte aracın resmi paylaşımı yapıldı derken, verilen söz tutuldu ve araç Ağustos ayının henüz başında tanıtıldı.

Güzel bir makyaj operasyonundan geçen araç, yine her zaman olduğu gibi çok şık ve bir o kadar da yüksek teknolojili bir seri oldu. Başarılı bulduğumuz araç için özelliklerden de konuşalım.

2022 BMW iX3 ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Makyaj çalışmalarında artık daha keskin hatlar kullanılıyor. Öyle gelişi güzel bir düzenleme değil de ince işçilikler görüyoruz diyebilirim. 2022 makyajlı BMW iX3 için de bu geçerli olmuş. Daha kesik hatlara sahip olan araç, ön kısımda bir tık daha ince LED farlar ile geliyor. Bu da aracın görüntüsünü yeni nesle taşıma konusunda güzel oynamalardan biri olmuş.

Kullanıcılar isterlerse lazer far seçimi de yapabiliyor. Bu da demek oluyor ki artık far nesillerinde bile bir değişim söz konusu. Ek olarak arka ve ön tamponlarda da değişimi görüyoruz. Sportif bir tasarım düzenlemesi yapılmış ve araç daha göze çarpacak bir hale getirilmiş.

Aynı düzenleme arka stoplar için de geçerli. 3D efektli stop LED’leri de çok dikkat çekici. Dış kısımda yapılan değişiklikler çok değil ama yerinde değişiklikler. Aracın iç tasarımında da benzeri değişimler var.

Direksiyon yenilenmiş, dijital gösterge alanı ve multimedya ekranı için bir çalışma yapılmış ve düşmeler ile ızgaralar yenilenmiş.

İç tasarımda değişimi daha iyi hissedebiliyorsunuz. Koltuk döşemelerine varana kadar değişim söz konusu. İsterseniz Sensatec deri seçimi yapabiliyorsunuz. Bu arada multimedya ekranının ve dijital ekranın 12.3 inç olduğunu ve bir hayli geniş tutulduğunu da ekleyelim.

2022 BMW iX3 MOTOR ÖZELLİKLERİ

Tasarım değişiklikleri güzel ama bir yere kadar. Asıl merak ettiğimiz motor. Motorda elektrikli bir motor görüyoruz ama burada sevmediğim bir detay var. Araç 180 km ile sınırlandırılmış. Daha üzeri hızlara çıkmıyor. 286 beygirlik 400 Nm tork değerli elektrik motoru, tabii ki daha iyisini yapabilir. 460 km menzil değeri de olan aracın, 10 dakikada hızlı şarj özelliği de var.

Bu sayede seri 100 km gidecek şekilde şarj olabiliyor. Tüm bu özelliklerinin yanında; adaptif süspansiyon, yeni giriş paketi M Sport ile gelen spor direksiyon, harman kardon ses sistemi, head-up display, Vernesca deri döşeme seçeneği gibi özellikleri de olan aracın fiyatı 67.300 Euro olacak.

 

Bir cevap yazın

Contact Us