2022 Audi E-Tron GT özellikleri

2022 Audi E-Tron GT artıları ve eksileri incelemesi: Audi’nin ilk elektrikli sedanı, Porsche Taycan’ın kardeşi. Taycan; gövde stilleri, güç aktarma organları, pil paketleri ve daha fazlasından oluşan bir harman ile mevcutken, E-Tron GT Audi’nin geleneksel kalıbını takip ediyor: üç trim, iki güç aktarma organı ve bir pil.

2022 Audi E-Tron GT motor gücü

2022 Audi E-Tron GT, 522 hp ve 472 lb-ft tork için iyi bir ön ve arka motor kombinasyonuna sahiptir; RS E-Tron GT ise aynı formatı alır ve 637 beygir ve 612 lb-ft’ye kadar çıkacak. Taycan gibi, E-Tron GT de arka motorları için iki vitesli bir otomatiğe sahip. Nesnel olarak konuşursak, E-Tron’lar piyasadaki en az verimli EV’ler arasındadır ve en verimli konfigürasyonda sadece 82 mpg-e kombine ve 238 mil menzile sahiptir.

Ayrıca ciddi anlamda hızlılar. Dijital yönetmen Erik Johnson, bu yılki 0-100 yarışında en hızlı yarışmacı olan RS E-Tron GT için “Vay canına, bu şey çok, çok sert hızlanıyor. Çok hızlı, çok acımasız,” dedi.

2022 Audi E-Tron GT

2022 Audi E-Tron GT ve Porsche Taycan karşılaştırma

Düz bir çizgide tartışmasız bir şekilde hızlı olmasına rağmen, E-Tron GT’nin yol tutuş performansı bizi daha fazlasını istememize neden oldu. Temel aldığı dengeli Porsche’nin aksine, E-Tron GT, sportif bir şekilde sürüldüğünde bir Audi gibi hissettirdi. E-Tron GT, Audi’nin gazla çalışan performans arabalarını andıran burun ağırlıklı bir önden savrulma karakteristiğine sahiptir.

Ön tarafında, biraz daha şık bir A7’ye benzeyen Audi’nin tasarımını genel olarak beğendik, ancak cafcaflı karartılmış ızgarasını ve hem iç tasarımının hem de bilgi-eğlence düzeninin karmaşıklığını sorguladık. Değer açısından, eşdeğer Taycan’ın fiyatına ve sürüşünün konforuna benzer olduğunu söyleyebiliriz.

2022 Audi E-Tron GT

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us