2022 Aston Martin DBX Hybrid ilk kez görüntülendi

Aston Martin DBX’in hibrit bir versiyonu olacak. Bu yüzden şirket mühendisleri son iki haftadır Nürburgring Nordschleife’de test ediyor. Casus fotoğrafçılar bu kadar kısa sürede prototipi birkaç kez görmeyi başardıklarından, her taraftan fotoğraflarını çekebilmişler.

Fotoğraftan görebileceğiniz gibi, prototipin gövdesinde ikinci bir yakıt kapağı bulunmuyor, çünkü üreticiler genellikle şarj tapasını sahte kapakların altına gizlemiş. Bunu hesaba katarak, DBX’in yaklaşmakta olan hibrit versiyonunun bir eklenti modeli olmadığı anlamına gelebilir. Ancak o an için gizlenebilir ve başka bir şekilde tahsil edilebilir.

Casus fotoğrafçılar, Aston Martin DBX’in iki prototipini tespit etti. Bunlardan biri, arka camında yuvarlak sarı bir çıkartma bulunan hibrit model, bizim için bu görüntüleri yakalayanlara göre normal DBX’ten farklı bir sese sahip.

DBX şu anda doğrudan Mercedes AMG’den gelen 4.0 litrelik V8 motor şeklinde tek motor seçeneğiyle sunuluyor. Ünite 6.500 dev/dak’da 550 hp’lik bir tepe çıkışı sunarken, tepe torku 2.200 ile 5.000 dev/dak arasında 700 Nm (516 lb.-ft.) değerinde. Bu rakamlar, sadece 4,5 saniyede 181 mph (291 kph) maksimum hız ve 0-62 mph (100 kph) sprint için yeterli. İngiliz lüks SUV’nin yaklaşmakta olan hibrit versiyonu, pazara ulaştığında ilgi çekici bir araç olacak. DBX, sayılar oyununda Lamborghini Urus’u yenmek için biraz tork ve beygir gücü konusunda utangaç, ancak Aston Martin’in DBS ile gurur duymak için birçok nedeni var.

Aksi takdirde, gerçek hayatta DBX, hibrit desteği olmadan yeterince hızlı hissediyor. Aston Martin DBX’in yeni versiyonunu bu yılın sonunda görmeyi bekliyoruz. Yakıt ekonomisinde hafif bir artış ve güç ve performansta iyileştirmeler sağlamalıdır.

Bir cevap yazın

Contact Us