2022 Alfa Romeo modellerindeki değişiklikler

Alfa Romeo, Amerika Birleşik Devletleri’nde sadece iki model satıyor: Giulia kompakt spor sedan ve Stelvio kompakt crossover SUV. Her ikisi de 2021 model yılı için döngü ortası bir makyaj aldı ve 2022 modellerini büyük ölçüde devraldı. Dikkate değer güncellemeler, yeni bir trim seviyesi ve daha standart güvenlik ve rahatlık özelliklerini içerir. 2022 Alfa Romeo modellerindeki değişiklikler.

2022 Alfa Romeo Giulia Değişiklikleri

Alfa Romeo Giulia kendi segmentinde en iyi görünümlü modellerinden biri olmaya devam etmektedir. Spor sedan rakipleri kadar lüks bir donanıma sahip olmasa da, İtalyan tasarımı ve motor sporlarından ilham alan performansı Giulia’yı rekabetçi kılıyor. 2022 için Giulia, Sprint, Ti, Veloce ve Quadrifoglio donanım seviyelerinde mevcuttur. Veloce, yeniden adlandırılan bir Ti Sport’tur.

Otomatik uzun huzmeli farlar, adaptif hız sabitleyici , kör nokta uyarısı , şeritten ayrılma uyarısı ve ön ve arka park sensörleri gibi zaten sağlam olan güvenlik özellikleri listesine yeni standart teknolojiler eklendi. Alfa, tüm donanımlar için navigasyon ve kablosuz cihaz şarjı ile araç içi teknolojisini yükseltiyor. Otomatik kararan dikiz aynası, hava kalitesi sistemi ve ön ve arka ısıtmalı koltuklar da standart hale getirilen diğer kolaylık parçalarıdır. Bagaj, artık standart hale gelen çanta kancaları ve kargo ağı ile Ti ve Veloce kaplamalarda daha da pratik.

Tasarım değişiklikleri arasında daha koyu renkli bir ızgaraya, bi-xenon uyarlanabilir farlara ve yalnızca Veloce’ye özel kanatlı arka difüzöre sahip yeni bir Spor ön kaplama yer alıyor. Ek olarak, Sprint, Ti ve Veloce kaplamaları koyu renkli bir tavan döşemesi ve alüminyum spor pedallar alırken, Sprint ve Veloce modelleri alüminyum direksiyondan vites değiştiriciler alır.

2022 Alfa Romeo

2022 Alfa Romeo Stelvio Değişiklikleri

Sedan kardeşi gibi, Alfa Romeo Stelvio crossover, eşleşen performans pirzolalarıyla görsel olarak çekici. Giulia gibi, 2022 Stelvio da aynı dört donanım seviyesine (Sprint, Ti, Veloce ve Quadrifoglio) ve aynı yeni standart güvenlik ve rahatlık geliştirmelerine sahip bir seri görüyor.

Standart gelişmiş sürüş yardım sistemleri (ADAS) artık otomatik uzun huzmeli farlar, adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarısı ve şeritten ayrılma uyarısının yanı sıra ön ve arka park sensörlerini içeriyor. Diğer standart özellikler navigasyon, kablosuz cihaz şarj pedi, otomatik kararan dikiz aynası ve her tarafta ısıtmalı koltuklardır.

Tasarım güncellemeleri, Sprint ve Veloce modellerinde standart alüminyum direksiyondan vites değiştiricileri ve Ti triminde alüminyum spor pedalları içerir. 2022 Stelvio ayrıca koyu renkli “Scudetto” ızgarası, egzoz uçları, koruma plakası ve tavan rayları sayesinde görünüşte daha agresif. Stelvio Ti modelleri, standart stil olarak Vesuvio Grey gövde kitini ekler.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us