2021 Seat Arona zamlandı!

Seat’ın 2021 model araçlarını Haziran ayında birçok kez gündeme getirdik. Haziran ayında özellikle Leon modeli üzerinde durmuştuk. Leon modelinin üzerinde durmamızın ise iki ana nedeni vardı. Birincisi bu modelde yeni paket seçeneklerinin ülkemizde satışa çıkması. İkincisi ise aracın ÖTV diliminin değişmesinden sonra almış olduğu zam. Bir sonraki vergi dilimine girdiği için aracın fiyatı da bir hayli artmıştı. Giriş modelde 50 bin TL zam gördük. Ne yazık ki bu kez benzeri bir haber 2021 Seat Arona modeli için geldi.

Yine aracın fiyatlarına gelen zam haberiyle karşınızdayız. Üstelik Leon serisine olan oldu ve aracın vergi dilimi değişti. Vergi dilimi değiştiği için fiyatlarda da ciddi bir yükseliş yaşandı.

Aracın fiyatı normalde Leon gibi 231 bin TL civarlarındaydı. Tabii ki bunu giriş model için söylüyoruz. Giriş model için yani Style Plus modeli için geçerli olan fiyat, ÖTV diliminin değişmesi sonrasında 50 bin TL artış gösterdi. Bu artışla beraber aracın fiyatı 281 bin TL gibi bir seviyeye kadar yükselmiş oldu.

Giriş modelde yaşanan bu fiyat artışının üst paketlerde olmadığını söyleyebiliriz. En azından 50 bin TL kadar değil. Üst modellerde fiyat artışı 8-10 bin TL arasında gözüküyor.

Giriş seviyesi dışında satılan iki paket seçeneğinde de fiyatlar 302 bin TL seviyesinde kalmış durumda. Bu paketlerden biri zaten FR paketi bir diğeri de Xcellence paketi olarak bilinen paketler.

Temmuz ayında bu denli yüksek bir artış beklemiyoruz. Sonuçta ÖTV dilimi değişti. Ama yeni zaman gelir mi gelmez mi onu da bilemiyoruz.

Bir cevap yazın

Contact Us