2021 Peugeot 308 Hybrid 225

Sevin ya da sevmeyin, Peugeot’nun ilk kez 2012’de tanıtılan I-Cockpit’i, normalden önemli ölçüde daha küçük direksiyon simidi ve üstündeki gösterge paneli ile kolay manevra, iyi bir görüş ve daha kolay giriş ve çıkış için tasarlandı – -önemsiz dezavantajı, enstrümanları her zaman görememeniz.

Bir önceki model 2014 yılında Yılın Otomobili seçilmişti ve yeni nesil otomobilin Kasım ayına kadar gelmeyeceği göz önüne alındığında oldukça uzun zaman önceydi . Şu anda bu yeni model son rötuşlarını yapıyor, bu yüzden geçen hafta Sochaux’dan bir saatten daha kısa bir mesafede bulunan yeni evi Mulhouse fabrikasının etrafında ilk tur için bir üretim öncesi otomobil çıkardık.

Yeni 308, geleneksel kompakt hatchback segmentindeki ana rakiplerden biri olacak ve benzinli veya dizel motorlu veya plug-in hibrit olarak gelecek. 178 beygir gücü 1.6 litrelik dört silindirli turbo benzinli motor tarafından sağlanan 222 beygir gücü ile fırlatma serisinin zirvesinde yer alan PHEV’dir ve bu model için ilk kez bir PHEV piyasaya sürülmüştür.

308, 208 ve 2008’den farklı bir platforma dayanmaktadır ve her ikisi de tamamen pilli elektrikli versiyonda mevcuttur. Peugeot’nun binek otomobilleri için kullandığı iki platformdan 308, daha büyük olanına oturur. Tamamen pille çalışan bir varyant düşünülüyor, ancak muhtemelen aynı yıl için duyurulan hafif hibrit versiyon gibi 2023’e kadar mevcut olmayacak. Marka ürün müdürü Agnès Tesson-Faget, “308 için PHEV önceliğimize sahipti” diyor.

Yeni 308’in dış cephesi uzun bir motor kaputu ve dikey bir buruna sahip ve bu da artık Peugeot’nun bol miktarda siyahla çevrili, oldukça agresif görünen ‘kılıç dişli’ ışık imzasını alıyor. Aynı zamanda, Scuderia Ferrari rozetinin şeklini andıran siyah ve krom bir kemer olan yeni aslan logosunu taşıyan ilk Peugeot .

İçeride, oldukça sürücü odaklı bir ortam. Yetişkinler arkaya makul bir şekilde sığabilir, ancak aileler için Peugeot’nun SW versiyonunu planladı ve 2022’nin başlarında bekleniyor. Son 2008’de olduğu gibi, Peugeot bu tartışmalı gösterge grubuna farklı bilgi katmanları ve odak noktaları. İlk I-kokpitlerinin göstergelerinin daha az eğlenceli ve okunması daha kolay olduğunu gördüm.

Bir cevap yazın

Contact Us