2021 Opel Mokka çarpışma testi sonuçları yayınlandı

2021 Opel Mokka, çift renkli yapısı ve değişen vizör tasarımıyla beraber merak edilen araçlar arasında yer alıyor. Araçta yer alan özellikleri şimdiden konuşmaya ve değerlendirmeye başladık. Ülkemize geleli henüz birkaç hafta olan araç için, son olarak ise bazı testler paylaşıldı. Bunlar arasında en çok önem verilen ve en çok dikkat çekeni ise 2021 Opel Mokka çarpışma testi oldu. Sonuçta 2021 yılında satışa çıkan bir araçtan sağlamlık konusunda da çok şey bekliyoruz.

Üstelik bu araç bir de dayanıklılığı ile ün yapmış Opel markasının aracı olunca daha fazla dikkat çekiyor. Peki, seri için yayınlanan çarpışma testi sonuçları nasıl? EuroNCAP puanlarında nasıl sonuçlar elde edilmiş?

Yapılan testler sonucunda aracın 5 yıldız üzerinden 4 yıldız aldığını görüyoruz. Özellikle araç içi yolcu ve sürücüler için güvenlik konusunda yeterli değerleri alan seri, yaya koruması konusunda biraz geri kalıyor gibi gözüküyor.

Yapılan değerlendirmeye göre 2021 Opel Mokka, yetişkin yolcu korumasında %73’lük bir başarı gösteriyor. İkinci olarak çocuk yolcu konusunda ise %75’lik bir başarı gösterildiğini görüyoruz. Yaya korumasına gelince burada oran %58’e kadar düşüyor. Son olarak güvenlik yardımcısı değerlendirmesi var.

Bir cevap yazın

Contact Us