2021 Mazda MX-5 GS-P GT: Dünyanın en çok satan roadster’ı

Spor paketli 2021 Mazda MX-5 GS-P GT, performans alıcıları için mükemmel bir kombinasyon olup, piste hazır neredeyse mükemmel bir otomobil sunar. Test edildiği gibi GS-P donanımında Bilstein amortisörleri, sınırlı kaymalı diferansiyel ve daha iyi viraj alma ve yol tutuşu için ön dikme kulesi desteği parçaları şunları. Opsiyonel spor paketi (37.200 $)  ayrıca çok ihtiyaç duyulan kavrama ve destek için performans Brembo ön frenler, 17 inç dövme BBS jantlar, yolcu koltuk başlığı hoparlörleri, ısıtmalı dış aynalar, gürültü yalıtımlı ön cam, gri dikişli ısıtmalı siyah kumaş döşemeli koltuklar ve LED gündüz yanan farlar ekler.

2021 MX5 (33.200 $’dan başlayan fiyatlarla) için yeni güncellemeler şunları içerecek: GT döşemesinde kablosuz Apple Carplay, muhteşem isteğe bağlı beyaz deri Nappa koltuk kılıfları ve beraberindeki beyaz kapı ve ön panel döşemesi. 2.0 litrelik dört silindirli motordan 7.000 dev/dak’da 181 beygir gücüne kadar hafif bir güç artışı. Maksimum motor devri 6.800 rpm’den 7.500 rpm’ye yükseltildi.

2021 Mazda MX-5 GS-P GT

2021 Mazda MX-5 GS-P GT neden tarihin en çok satanı:

Mükemmel uyumlu motor, şanzıman ve şasi kombinasyonuyla harika bir şekilde yürütülüyor. Aracın çok satılmasındaki bir diğer neden de çok küçük ve hafiftir ve her acemi sürücüye özgüven aşılar. Altı ileri manuel şanzımanın debriyajı, yalnızca sürücüye geri bildirim verecek kadar ağırdır, vites değiştirici ise neredeyse hiç çaba harcamadan bir dişliden diğerine “çekerek” geçer.

Bir Mazda MX-5’i iyi kullanmak, beceri ve el becerisini elde etmek için biraz pratik gerektirir ve doğru yapıldığında, sürücüden geçen memnuniyet iyi bir vızıltı gibidir – herkesi cezbeden şey budur. Yakıt ekonomisi: (L/100 km cinsinden Premium Benzin) şu şekilde derecelendirilmiştir: 9.0 şehir; 7.0 otoyol. Dezavantajları azdır, iç kısım daha büyük gövdeli için sıkı olacaktır. Hardtop güvenlik sağlar, içi sessizdir ve titreşimsiz kabin onu günlük bir araba haline getirir. Yine de üstü açılır araba için muhteşem heyecanlar sunuyor. Mazda MX5 GS-P‘nin çok küçük iki kişilik bir araç için ucuz bir seçenek olmadığını unutmayın. Yine de, ihtiyacınız olan şey saf günlük sürüş heyecanıysa, verdiğiniz paraya değer. MX-5’in tarihteki en çok satan roadster olmasının bir nedeni var: Eğlence!

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us