2021 Genesis GV80 sizi nasıl güvende tutuyor?

GV80, standart aktif ve pasif sistemler listesiyle açıkça ortaya konan bir dizi gelişmiş güvenlik özelliğiyle birlikte geliyor.

Genesis markasını düşündüğünüzde, akla gelebilecek her şey arasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta güvenilirliktir.

Genesis, geçmişte araçlarında harika tasarım ekipleri çalışmasıyla da bilinir. Aslında marka, görünüşe göre, otomobil üreticisinin ilk kadrosunda birlikte çalışmak için dünyanın en iyi stüdyolarından yöneticiler tuttu.

En çok satan crossover SUV’larından biri Genesis GV80. GV80, 57,050 ila 70,950 dolar arasında bir fiyatla göze çarpan bir crossover. Maliyet, GV80 Prestige’den dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip V6 motorlu modele kadar, seçtiğiniz donanıma bağlı olacaktır.

Uygun fiyatının yanı sıra, Genesis GV80’i harika bir satın alma haline getiren çok sayıda ek neden var. Birincisi, bu SUV, kaliteli deri ile doldurulmuş lüks bir iç mekana sahip harika bir tasarımı var. Ayrıca, harika 300 beygirlik turboşarjlı 4 silindirli ve 375 beygirlik turboşarjlı V6 motorlar arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak her şey düşünüldüğünde, en çok sevdiğimiz şey GV80’in güvenliği.

Lafı fazla uzatmadan 2021 Genesis GV80’e ve sürücüleri nasıl güvende tuttuğuna daha yakından bakalım.

2021 GENESİS GV80’İN EN HARİKA ÖZELLİĞİ GELİŞMİŞ GÜVENLİK SİSTEMİDİR 

GV80, standart aktif ve pasif sistemler listesiyle açıkça ortaya konan bir dizi gelişmiş güvenlik özelliğiyle birlikte gelir. GV80, bir kaza durumunda sürücüyü ve yolcuları korumanın yanı sıra, ilk etapta kazaları önlemeye yardımcı olmak için güvenlik ekipmanlarıyla donatılmıştır.

Güvenlik açısından, GV80, Insurance Institute for Highway Safety tarafından SUV’ye ‘Top Safety Pick+’ etiketiyle en yüksek notları verdi. IIHS, GV80’e yıldız derecesini vermeden önce toplam altı test gerçekleştirdi.

Genesis GV80, ön çarpışma uyarısı, uyarlanabilir hız sabitleyici, şeritte kalma yardımı, şeritten ayrılma uyarı sistemi, sürücü uyuşukluk izleme, şerit değiştirme yardımı ve yaya algılama gibi mutlak bir güvenlik özelliğine sahip.

Opsiyonel güvenlik özellikleri arasında çevre görüşlü park kamerası sistemi, geri otomatik acil fren sistemi, kör nokta kamerası ve uzaktan park yardımı da bulunur.

2021 GENESİS GV80’İN BAŞKA FAYDALI ÖZELLİKLERİ DE VAR

GV80, Genesis markasına saygı gösteren tamamen yeni bir tasarıma sahip. Tamamen yeni bir şey yapmayı amaçlamış olsalar da, GV80 hala markanın imzası niteliğindeki görünümünü taşıyor. Büyük ızgarası, parabolik çizgisi ve sofistike aydınlatma teknolojisiyle dolu dörtlü lambalarıyla GV80, bir veya iki mil ötede göze çarpıyor.

İçeride, muhtemelen gözünüze çarpacak olan özellik, SUV’nin gösterge paneli ünitesinin üzerine oturan 14,5 inçlik bilgi-eğlence ekranı. Duyarlı bir dokunmatik ekran ve kolay menüler ile birlikte geliyor; bölmeler ekranında gezinmek çok kolay. İç mekanın geri kalanı geniş ve yüksek kaliteli deri ile kaplanmış, bu da ona modern, pahalı bir görünüm kazandırıyor.

Güç aktarma sistemine gelince, GV80 sekiz ileri otomatik şanzımanla geliyor. Bu, standart 300 hp turbo şarjlı 4 silindirli motorla veya mevcut 375 hp turbo şarjlı V6 motorla eşleştirilebilir. Özellikle ikinci seçenekle, GV80, harika bir sürüş deneyimine dönüşen çok fazla güç ve hızlı tepki sunuyor.

GV80 de iyi bir yakıt ekonomisine sahip. Temel motor şehir içinde 21 mpg ve otoyolda 25 mpg alırken, V6 şehirde yaklaşık 18 mpg ve otoyolda 23 mpg elde edebilir. Tüm bunlara ek olarak, Genesis GV80, 6.000 lbs’lik inanılmaz bir çekme kapasitesine sahip.

Her şeyden önce, Genesis GV80, Genesis’in beklentilerine çok fazla ivme kazandırdı. Genesis’in üst düzey küresel hırsları, 2022 Genesis GV70’i de büyük bir başarıya dönüştürecek gibi görünüyor ve bu, nihayetinde ileride daha görkemli günlere yer açacaktır. Sonuç olarak, gelecek şu anda Genesis için oldukça parlak görünüyor.

 

Bir yanıt yazın

Contact Us