Lyreco, Renault’dan elektrikli minibüs satın aldı

İngiltere’de Lyreco, 17 adet Renault Master E-Tech elektrikli dağıtım aracı teslim aldı. Renault, “Avrupa’nın lider işyeri ürünleri distribütörü”nün Londra’daki multidrop operasyonu için tamamen elektrikli hafif ticari aracı seçtiğini söyledi.

Şu anda devreye alınan Renault elektrikli minibüsler , teslimat rotalarını tamamlayarak çok fazla kilometre kat etmeyecek ancak önemli miktarda müşteri siparişi taşıyacak. Ortalama bir siparişin ağırlığı yaklaşık 40 kg olan Renault, Lyreco’nun 1.000 kg’ın üzerinde taşıma kapasitesine sahip bir elektrikli minibüs seçmesinin önemli olduğunu söylüyor. 17 Master E-Tech minibüs ile Lyreco, sırasıyla 1.300kg ve 1.381kg taşıma yüküne sahip uzun dingil mesafesi ve orta dingil mesafesi formatlarını seçti. Master E-Tech, tek bir şarjla (WLTP) 75 mil (120 kilometre) menzile sahiptir.

Lyreco, Avrupa ve Asya’da 25 ülkede varlık göstermektedir. Dağıtım, Lyreco’nun toplam karbon ayak izi emisyonlarının yüzde 44’ünü oluşturuyor. Filolarını elektriklendirmek, Lyreco’nun 2030 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşma stratejisinde açıkça önemli bir unsurdur.

Renault, şirketin sürdürülebilirlik taahhütlerinin bir sonucu olarak başarılı görünüyor, çünkü şirketin 250 güçlü ülke çapındaki dağıtım filosunda 3.5 ton olarak derecelendirilen araçların yüzde 75’i Renault tarafından üretiliyor. Her iki şirket de Lyreco’nun filolarının ne kadar hızlı ve hangi sayıda elektrikli hale getirileceğini açıklamadı.

2020’de Lyreco, bilime dayalı hedeflerle CO2 çıkışını azaltma taahhüdü ile operasyonlarında sürdürülebilirliği ön plana çıkardı. Lyreco, Kapsam 1 (doğrudan emisyonlar) ve Kapsam 2 (dolaylı enerji emisyonları) ile ilgili sera gazı emisyonlarının azaltılmasının yanı sıra Kapsam 3’teki (diğer dolaylı emisyonlar)  gaz emisyonlarının azaltılmasına ilişkin temel performans göstergelerine dayalı hedefler tanımlamaktadır. Lyreco’nun kontrolü yani iş seyahatleri, atıklar ve Lyreco markalı ürünler. Lyreco İskandinav yan kuruluşu tarafından yönetilen şirket, bu girişimin ilk sonuçlarını Eylül 2021’e kadar bekliyor.

Bir cevap yazın

Contact Us