Aston Martin, Valkyrie Roadster’ın teaserını yayınladı

Aston Martin, uzun süredir Valkyrie’nin problemleri ile uğraşıyor. Aslında 2017 yılında tanıtılan model bir türlü üretime giremediği için sektörün bilinmezlerinden biri haline gelmişti. Fakat yeni yönetimi ile birlikte Aston, bu durumu tersine çevirmeye niyetli. Öyle ki üretici sadece Valkyrie’yi üretmekle kalmayacak, aracın roadster versiyonunu da Pebble Beach etkinliğinde tanıtacak.

İşte bu modelin teaser’larını yayınlayan Aston Martin, Valkyrie Roadster ile rüzgarı hissetmenizi sağlayacak. Fotoğraflara dikkatli baktığınızda aracın tavanının olmadığını görebiliyorsunuz. Yine de modelin bir roadster olduğunu ele veren en ciddi detay kapı tasarımları. Standart modelde martı kanat kapılara sahip olan model, yayınlanan teaser’da üste açılabilen kapılara sahip.

Aston Martin’in yayınladığı basın açıklamasında da çok fazla detay bulunmadığını belirtelim. Aynı sert tavanlı kardeşi gibi ciddi bir performans canavarı olacak araç, Cosworth kaynaklı 6.5 litrelik V12 hibrit motoru kullanacak. Bu motor toplamda 1.2000 bg güç ve 900 Nm tork üretebiliyor.

Bir cevap yazın

Contact Us