Ford Figo AT’e muadil araçlar

Ford Figo AT almayı planlıyorsanız, karar vermeden önce Maruti Suzuki Baleno CVT, Hyundai i20 iMT, Volkswagen Polo AT gibi diğer seçeneklere de göz atmalısınız.

Premium segmentte bir otomatik hatchback için pazardaysanız, yakın zamanda piyasaya sürülen Ford Figo AT dikkatinizi çekmiş olmalı. 95 bhp ve 119 Nm üreten 1.2 litrelik bir motordan güç alan Figo AT, heyecanlı bir sürüş için özel bir Sport modu ile altı vitesli bir tork konvertörlü otomatik şanzımana sahiptir. Figo AT’ye muadil farklı seçenekler de bulunur. Bu yüzden Ford Figo AT yerine düşünebileceğiniz diğer otomatik hatchback’lere bir göz atın ve bilinçli bir karar verin.

Maruti Suzuki Swift AMT

Hatchback segmentinde en popüler otomatik otomobillerden biridir ve yüksek yakıt ekonomisi nedeniyle insanlar tarafından tercih edilmektedir. 88.5 bhp ve 113 Nm üreten 1.2 litrelik bir motorla eşleştirilmiş bir AMT şanzımana sahiptir. Maruti Suzuki, Swift AMT’nin 23,76 km/l’lik iddia edilen bir yakıt verimliliği sağladığını iddia ediyor. Seçtiğiniz modele bağlı olarak yedi inçlik dokunmatik ekran, otomatik klima, hız sabitleyici, basmalı başlat-durdur, yokuşta tutuş destekli elektronik denge programı ve daha fazlası gibi özelliklere sahip oluyorsunuz.

 

Maruti Suzuki Baleno CVT

Maruti Suzuki Baleno, ülkedeki en popüler premium hatchbacklerden biridir ve CVT otomatik şanzıman seçeneği sunan birkaç küçük otomobilden biridir. Otomobil, CVT şanzıman ile birlikte 82 bhp ve 113 Nm üreten 1.2 litrelik bir motorla geliyor. 19,56 km/l’lik iddia edilen bir yakıt verimliliği verir. Baleno, varyanta bağlı olarak yedi inçlik bir Smartplay Studio, MID’li yarı dijital gösterge konsolu, hız sabitleyici, otomatik klima, buton durdurma/başlatma, otomatik farlar vb. gibi özelliklere sahip olabilir.

 

Hyundai i20

Yeni nesil Hyundai i20, Ford Figo AT’nin fiyat aralığında iki adet otomatik şanzıman seçeneği sunuyor. Müşteriler, IVT otomatik şanzımana (Hyundai’nin CVT versiyonu) bağlandığında 115 Nm ile 87 bhp üreten 1.2 litre doğal emişli motoru tercih edebilir. Müşteriler ayrıca 1.0 litrelik turbo motora sahip i20’yi iMT şanzıman ile birlikte tercih edebilir (manuel vites değiştirme, ancak debriyajsız). Bu motor 119 bhp ve 172 Nm üretiyor. i20’nin turbo motoru çift debriyajlı otomatik şanzımanla da sunuluyor ancak bu, Figo AT’ye kıyasla oldukça pahalı. Referans olarak, i20 IVT 19,65 km/l yakıt ekonomisi iddia ederken i20 iMT 20,25 km/l vaat ediyor.

i20, seçilen modele bağlı olarak 10,25 inç dokunmatik ekran, BlueLink bağlantı paketi, tamamen dijital gösterge paneli, hız sabitleyici, otomatik farlar, otomatik AC, kablosuz şarj pedi, lastik basıncı izleme sistemi ve elektrikli açılır tavan gibi özelliklerle sunuluyor.

 

Volkswagen Polo TSI AT

Volkswagen Polo TSI, 108 bhp ve 175 Nm üreten 1.0 litre, üç silindirli turboşarjlı benzinli motor kullanıyor. Bu motor, altı vitesli tork konvertörlü otomatik şanzımana sahip olabilir ve 18,24 km/l geri döner. Hatchback, yedi inçlik bir bilgi-eğlence sistemi, ortam aydınlatması, düz tabanlı direksiyon simidi, hız sabitleyici sistemi, yağmur sensörlü silecekler, otomatik klima vb.

 

Honda Caz CVT

Honda Jazz, 89 bhp ve 110 Nm üreten 1.2 litre i-VTEC benzinli motordan güç alıyor. Bu motor, kürek değiştiricili yedi vitesli CVT otomatik şanzımanla birlikte sunulur ve 17,1 km/l geri döner. Satın alınan varyanta bağlı olarak Jazz, yedi inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, dokunmatik ekranlı otomatik AC, ortam aydınlatma halkalarına sahip Eco Assist ekran, direksiyona monte kontroller, basma düğmeli başlatma/durdurma sistemi, hız sabitleyici gibi özelliklerle birlikte gelir. anahtarsız giriş, sürücü koltuğu yükseklik ayarlayıcı ve elektrikli açılır tavan.

Bir cevap yazın

Contact Us